Dlaczego warzywa ekologiczne są bardzo drogie?

2016-09-15 13:37

Zanim zdecydujemy się wydać dwa razy więcej pieniędzy na zakup żywności „ekologicznej” powinniśmy pamiętać, o tym, że producenci używają chwytów marketingowych i określają swoje produkty jako zdrowa żywność typu: prosto od chłopa, naturalnie Polska, bez konserwantów. Nie jest to żywność eko! Sprawdź, co zrobić, aby nie dac się nabrać.

Dlaczego warzywa ekologiczne są bardzo drogie?
Autor: pixabay.com Produkty ekologiczne są certyfikowane

Spis treści

  1. Produkty certyfikowane
  2. Brzydsze, ale zdrowsze
  3. Czytaj etykiety

Produkty certyfikowane

W odróżnieniu od konwencjonalnej żywności produkty ekologiczne są certyfikowane. To znaczy, że do ich uprawy stosuje się tylko środki naturalne, nie przetworzone technologicznie. A to oznacza, że cały proces produkcji jest bardzo drogi. Stąd też cena ostateczna niejednokrotnie przeraża. Ale jeśli w grę wchodzi zdrowie twoje i twojej rodziny, to może warto czasem wydać więcej i zdrowo się odżywiać?

Brzydsze, ale zdrowsze

W produkcji żywności eko nie jest dopuszczalna genetyczna modyfikacja, a w produkcji zwierzęcej pasze przemysłowe, antybiotyki czy stymulatory wzrostu. Gleby, na których rosną ekologiczne uprawy nawożone są kompostem, obornikiem i innymi minerałami pochodzącymi z przyrody. Warzywa tak uprawiane są dużo mniejsze i nie mają tak intensywnych kolorów.

Czytaj etykiety

Aby upewnić się, że kupujesz produkty eko - uważnie czytaj etykietę! To właśnie na niej powinny znaleźć się następujące informacje: nazwa i numer jednostki certyfikującej, której podlega producent, nazwa i adres producenta, właściciela lub sprzedawcy produktu (jeśli są różni), nazwa produktu, znak identyfikacyjny partii towaru. Największy wybór ekologicznych artykułów spożywczych jest w małych sklepach ze zdrową żywnością.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE