Czyszczenie stali szlachetnej. Jak i czym czyścić stal szlachetną?

2016-10-03 17:42

Stal szlachetna króluje w naszych kuchniach. Czyszczenie stali szlachetnej nie jest trudne, choć wymaga nieco cierpliwości. Przyda się też znajomość kilku trików, które sprawią, że sprzęty ze stali nabiorą blasku. Jak i czym czyścić stal szlachetną?

Czyszczenie stali szlachetnej. Jak i czym czyścić stal szlachetną?
Autor: pixabay.com Ze stali szlachetnej wykonane są nie tylko garnki, lecz także zlewozmywaki, obudowy sprzętów takich jak lodówka czy zmywarka, okładziny ścian i blatów

Spis treści

  1. Czyszczenie stali szlachetnej - miękka ściereczka
  2. Czyszczenie stali szlachetnej - środki czyszczące
  3. Czyszczenie stali szlachetnej - polerowanie i nabłyszczanie

Czyszczenie stali szlachetnej sprawia, że lśni ona pełnym blaskiem. Jak czyścić stal szlachetną, by była lśniąca? Jakie środki czyszczące są najlepsze, gdy czeka nas czyszczenie stali szlachetnej?

Czyszczenie stali szlachetnej - miękka ściereczka

Sprzęty ze stali szlachetnej czyścimy ściereczką wykonaną z delikatnego materiału, np. z mikrofazy. Nie wolno używać drucianych szczotek i szorstkich zmywaków. Nie musimy stosować specjalnych mleczek czyszczących - skuteczne są też domowe metody.

Czyszczenie stali szlachetnej - środki czyszczące

Najprostsze jest czyszczenie stali szlachetnej mieszanką wody z mydłem. Innym sposobem jest wyczyszczenie powierzchni octem. Jedną z metod jest też natarcie naczyń (po umyciu) skórką cytryny, spłukanie czystą wodą i osuszenie. Można użyć też wody po ugotowaniu szpinaku.

Czyszczenie stali szlachetnej - polerowanie i nabłyszczanie

Aby sprzęt ze stali szlachetnej ładnie błyszczał, na wilgotną szmatkę nalewamy trochę roztworu wodnego amoniaku i czyścimy powierzchnię. Potem polerujemy szmatką z wełny owczej. Możemy użyć do polerowania odrobiny oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci.