Kampania Teraz Pstrąg - dlaczego warto jeść ryby?

2016-09-15 16:53

Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych wystartowało właśnie z kampanią promocyjną Teraz Pstrąg. Dzięki niej konsumenci dowiedzą się dlaczego warto jeść ryby. Działania reklamowe prowadzone są w internecie, telewizji, radiu i w prasie. Dowiedz się więcej o akcji i włącz ryby do swojej codziennej diety.

jaki_jest_cel_kompanii_teraz.jpg
Autor: photos.com Kampania Teraz pstrąg skutecznie obala mity o zanieczyszczeniu polskich ryb.

Spis treści

  1. Dlaczego pstrąg?
  2. Kampania promocyjna Teraz pstrąg
  3. Ryba jest zdrowa

Dlaczego pstrąg?

Argumentów jest kilka. Przede wszystkim pstrąga jest dużo. Z największych ekologicznych hodowli słynie nasze Wybrzeże. Po drugie, w porównaniu z innymi świeżymi rybami dostępnymi na rynku (np. dorsz czy łosoś) cena pstrąga nie jest specjalnie wygórowana. Wspaniały smak, możliwość przyrządzania na wiele sposobów oraz łatwość konsumpcji - mięso pstrąga oddziela się bardzo łatwo, całym płatem od kręgosłupa i ości. To ostatnie jest ważne, gdy spożywają go dzieci lub osoby starsze.

Kampania promocyjna Teraz pstrąg

Celem kampanii Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych jest zwiększanie spożycia pstrąga przez Polaków. Jemy go coraz więcej, ale zdecydowanie za mało (jak zresztą ryb w ogóle). W 2004 roku statystyczny mieszkaniec naszego kraju zjadł 29 dkg pstrąga, a w ubiegłym roku już 45 dkg. Kampania Teraz pstrąg (która będzie obecna w prasie, internecie, radiu, telewizji i tzw. outdoor) została zaplanowana na kilka najbliższych lat. Jest finansowana ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie z Europejskiego Funduszu Rybackiego, promującego zrównoważonego rybołówstwa. W tym przypadku nośniki reklam mają do spełnienia wyjątkowo szczytny cel. Chodzi przecież i o nasze zdrowie, i o portfele.

Ryba jest zdrowa

Przy okazji warto przypomnieć, że wartości odżywcze mięsa ryby są nie do podważenia (chyba że chodzi o mrożoną pangę albo inne ryby o hodowli których krążą już legendy). Mamy tu do czynienia z pełnowartościowym, lekkostrawnym i łatwo przyswajalnym (96–97%) białkiem, witaminami A, E oraz witaminami z grupy B. Dodatkowo występują w nim takie pierwiastki jak sód, potas, wapń, magnez, fosfor oraz tłuszcze, w tym niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe EPA i DHA o dużym znaczeniu w organizmie człowieka (w mięsie ryb morskich jest również jod).