Czy można jeść końcówkę banana?

2016-08-09 16:15

Popularne jest przekonanie, że nie można jeść końcówek banana, bo znajdują się w nich cysty ogoniastka jelitowego. To nie prawda! Sprawdź, czy są jakieś inne przeciwwskazania dotyczące zjadania końcówek bananów.

Czy można jeść końcówkę banana?
Autor: pixabay.com W końcówkach bananów nie ma niebezpiecznych cyst pierwotniaków!

Spis treści

  1. Końcówki bananów - lambioza
  2. Myj banany przed jedzeniem

Końcówki bananów - lambioza

Od dziecka jesteśmy przyzwyczajeni, że przed zjedzeniem banana należy odciąć końcówkę. Błędne jest przekonanie, jakoby w skrajnych częściach owocu znajdowały się cysty pierwotniaka, ogoniastka jelitowego, który wywołuje bardzo niebezpieczną dla organizmu chorobę – lambiozę. Nie ma również żadnych innych przeciwwskazań dotyczących jedzenia końcówek bananów.

Myj banany przed jedzeniem

Nie oznacza to jednak, że nie zagraża nam lambioza. Cysty niebezpiecznego dla zdrowia pierwotniaka nie występują jednak ani w końcówkach bananów, ani w żadnej części ich miąższu. Mogą za to pojawić się na skórce owocu. Dlatego należy przed jedzeniem dokładnie umyć banany tak samo, jak robi się to z innymi owocami.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE