Czereśnie a zdrowie: czy czereśnie leczą migrenę?

2016-06-16 14:01

Czereśnie lubią chyba wszyscy - może dlatego, że sezon czereśniowy trwa bardzo krótko. A czy wiecie, że czereśnie to owoce, które mają szerokie zastosowanie w ramach medycyny naturalnej? Dowiedz się, jakie właściwości lecznicze towarzyszą czereśniom. Polecamy przepisy na: Kompot z czereśni   Dżem z czereśni    Nalewka z czereśni

czeresnie-a-zdrowie-czy-czeresnie-lecza-migrene.jpg
Autor: Archiwum

Spis treści

  1. Czereśnie do użytku wewnętrznego
  2. Czereśnie do stosowania na zewnątrz 

W przypadku czereśni surowcem leczniczym są owoce, ale również ogonki. Czereśnie są zasadotwórcze. Zawierają łatwo przyswajalną przez cukrzyków lewulozę. Są też dobrym owocem dla osób z nadwagą – 10 dkg czereśni to tylko 60 kalorii. Czereśni nie należy popijać wodą, gdyż wzmaga to ich fermentację w przewodzie pokarmowym i może powodować biegunkę. Warto też wiedzieć, że czereśnie zjedzone przed posiłkiem mięsnym utrudnią jego trawienie.

Właściwości lecznicze czereśni to długa wyliczanka: antyinfekcyjne, antyreumatyczne, antytoksyczne, moczopędne, odświeżające, odtruwające, pobudzające wzrost cebulek włosowych, odmładzające, przeczyszczające, podwyższające odporność organizmu, regulujące pracę wątroby i żołądka, upiększające skórę i cerę oraz uspokajające.

Czereśnie do użytku wewnętrznego

Na wymienione wyżej dolegliwości organizmu stosuje się sok ze świeżych czereśni.

Dwudniowa dieta wyłącznie oparta na czereśniach oczyszcza organizm i przyspiesza wydalanie toksyn.     

Kompot z czereśni lub inne przetwory (konfitury, syrop) zalecane są na kłopoty z układem moczowym, również u dzieci.

Napar z ogonków czereśni to specyfik na odchudzanie i działający moczopędnie.

W przypadku schorzeń reumatycznych zaleca się spożyć jeden posiłek wyłącznie z 1/2 kg czereśni.

Czereśnie do stosowania na zewnątrz 

Pozbawiony pestki i rozgnieciony owoc czereśni przyłożony do skroni łagodzi ból migrenowy. Tak samo położone owoce czereśni na skórę twarzy i szyi przywracają jej sprężystość, czyli mają działanie odmładzające.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE