Bulimia - zaburzenie odżywiania. Jakie są objawy bulimii?

2016-08-05 15:33

Bulimia to jedno z dwóch najpopularniejszych zaburzeń odżywiania. Polega na utracie kontroli nad cyklem żywieniowym. Najczęściej ujawnia się podczas wyniszczających głodówek zakończonych napadami żarłoczności. Sprawdź, czym jest bulimia.

Bulimia - zaburzenie żywienia. Jakie są objawy bulimii?
Autor: thinkstockphotos.com Bulimia - zaburzenie odżywiania.

Bulimia - zaburzenie odżywiania

Życie bulimika koncentruje się na jedzeniu. Towarzyszy mu stałe kontrolowanie wagi ciała oraz napady żarłoczności. Co więcej, po atakach objadania się, następuje najczęściej próba regulowania wagi w patologiczny sposób. Najpopularniejszy z nich to używanie farmakologicznych środków przeczyszczających lub/i moczopędnych, zażywanie leków hamujących apetyt oraz fizyczne wywoływanie wymiotów.

Bulimicy cierpią na napady żarłoczności, w czasie których są w stanie pochłonąć porcję jedzenia kilkakrotnie większą od "normy" i zdecydowanie bardziej kaloryczną. Osoby cierpiące na to zaburzenie żywienia, potrafią zażywać również hormony tarczycy w celu zredukowania masy ciała. W ich codziennym życiu nie jest również rzadkością przeprowadzanie wyczerpujących i wyniszczających głodówek, które kończą się kolejnym atakiem żarłoczności.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE