QUIZ. Smaczne pary - dopasuj przyprawy do potrawy i zgarnij komplet aromatycznych punktów!

2022-01-10 10:49

Nawet ci, którzy uwielbiają kuchenne eksperymenty i lubią poszaleć ze smakami i aromatami wiedzą, że czasem lepsze jest wrogiem dobrego. Niektóre produkty i przyprawy wymagają swojego towarzystwa, aby w pełni oddać swój potencjał. Takie smaczne pary spotykamy w każdej kuchni świata. Czy rozpoznacie je wszystkie?

Smaczne pary
Autor: Shutterstock Są takie potrawy, które nie obędą się bez konkretnych przypraw.

Ziemniaczki z rozmarynem, pumpkin latte z cynamonem, pomidory z bazylią - są takie połączenia, które zawsze smakują świetnie. Poznanie ich to pierwszy krok do kuchennego mistrzostwa. To zazwyczaj połączenia dość proste, ogólnie znane i niezwykle trudne do zastąpienia. Bo czy wyobrażacie sobie smak szarlotkę bez odrobiny cynamonu? Albo kuchnię włoską bez czosnku i bazylii? Albo, o... nasz swojski bigosik bez ziela angielskiego i liści laurowych. Oczywiście można i nawet trzeba eksperymentować, ale i tak zazwyczaj wracamy do tradycyjnych połączeń, bo są po prostu bardzo smaczne. Rozwiąż quiz i sprawdź czy znajdziesz idealną parę do każdej potrawy!

QUIZ. Smakowite pary - połącz w pary przyprawy i potrawy i zgarnij komplet punktów

Pytanie 1 z 25
Ze świeżych liści bazylii przygotujesz:
Świeże zioła w kuchni. Aromatyczne i zdrowe dodatki do potraw
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE