QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia. Czy zbijesz kokosy w kulinarnej zabawie językowej?

2023-01-23 11:00

"Powiedzenia do zjedzenia" to nasz sposób na połączenie dobrej zabawy ze sprawdzeniem swojej wiedzy językowej. Naszym konikiem jest jedzenie, więc quiz dotyczy powiedzonek, które koniecznie muszą łączyć się z gotowaniem, jedzeniem lub produktami spożywczymi. Już w tytule można znaleźć przedsmak najnowszego quizu. Zbijesz kokosy wrzucając dwa grzybki w barszcz? Zapraszamy do rozwiązania quizu!

Quiz. Powiedzenia do zjedzenia
Autor: Shutterstock

Do naszego quizu o jedzeniu zapraszamy wszystkich, którzy lubią łamigłówki językowe. Zadajemy wam sporo pytań, ale zabawa jest bardzo przyjemna, więc nikt nie powinien się znudzić. "Powiedzenia do zjedzenia" to quiz dla tych, którzy swobodnie czują się używając powiedzonek, metafor i związków frazeologicznych. My oczywiście najbardziej lubimy te, związane z jedzeniem. Nasz język pełen jest charakterystycznych połączeń wyrazowych, których znaczenie zdecydowanie odbiega od semantyki poszczególnych słów. Bardzo często można w nich znaleźć nazwy produktów spożywczych, dań, akcesoriów kuchennych. Połączyliśmy więc dla was dwie zabawy w jedną i za jednym zamachem sprawdzamy wiedzę językową i kulinarną.

W najnowszym quizie pytamy o 30 powiedzeń lub połączeń wyrazowych. Wszystkie w jakiś sposób łącza się z jedzeniem. Czasem trzeba dokończyć zdanie, czasem uzupełnić brakujący "smaczny" wyraz. Prawidłowa odpowiedź jest za każdym razem tylko jedna. Kto zdobędzie komplet punktów?

Polecamy również: Kultowe dania z PRL. 5 zaskakująco smacznych obiadów, z czasów, kiedy wszystko było na kartki

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia - uzupełnij brakujące słowo i zostań mistrzem kulinarnych powiedzonek!

Pytanie 1 z 30
Pobić kogoś, to inaczej sprać go na kwaśne ....
Awokado - kalorie i właściwości smaczliwki. Dlaczego warto jeść awokado?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE