Quiz. Jak prawidłowo segregować śmieci? Polegniesz już na 3 pytaniu
Segregowanie śmieci jest w Polsce obowiązkowe od wielu lat. Dzięki temu szkło, papier czy plastik może zostać ponownie wykorzystany. Chociaż w każdym śmietniku stoją kolorowe kontenery na odpady, wciąż wielu Polaków nie wie, jak robić to prawidłowo. Dlatego warto rozwiązać nasz quiz edukacyjny o segregacji śmieci. Przekonajcie się, czy robicie to prawidłowo i zgarnijcie punkty.
Segregacja śmieci w Polsce
Segregowanie odpadów jest obowiązkowe i pomaga chronić środowisko naturalne. W ten sposób każdy mieszkaniec naszego kraju może zrobić coś dla Ziemi. Kluczem jest wiedza i edukacja, jak prawidłowo segregować śmieci. Chociaż w radiu, telewizji i internecie prowadzone są akcje na ten temat, sporo osób ma problem, co gdzie wyrzucić.
Dla ułatwienia segregacji śmieci pojemniki oznaczone są nie tylko etykietami, ale i kolorami. Co oznaczają kolory pojemników na śmieci?
- kontenery brązowe – odpady biodegradowalne
- kontenery czarne – odpady zmieszane
- kontenery żółte – metal i tworzywa sztuczne
- kontenery niebieskie – papier
- kontenery zielone – szkło
Zasady segregacji śmieci w Polsce
Segregowanie śmieci ułatwiają nie tylko kolorowe pojemniki, ale i kilka zasad. Warto je poznać i wprowadzić w życia.
- mięso należy wyrzucać do odpadów zmieszanych
- opakowań po jogurtach, słoików i butelek nie trzeba myć
- pojemniki i opakowania należy opróżnić z resztek
- puszki, plastikowe butelki i inne miękkie opakowania należy zgnieść
- odpady bio należy wyrzucać luzem
- brudny papier powinien trafić do śmieci zmieszanych
Jak prawidłowo segregować śmieci?
Jeżeli uważacie, że prawidłowo segregujecie śmieci, na pewno bez trudu rozwiążecie nasz quiz. Osoby, dla których niektóre śmieci wciąż są problematyczne i muszą szukać odpowiedzi w internecie, mogą potraktować go jako lekcję ekologii i zdobyć nową wiedzę. Sprawdźcie się i rozwiążcie quiz, jak prawidłowo segregować śmieci. Powodzenia!
Poniżej znajdziesz galerię z artykułami o segregacji śmieci. Dowiedz się, gdzie wyrzucić butelkę po oleju, a gdzie karton po mleku czy woreczek po ryżu.