Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

2022-09-12 11:00

Są takie dania, które spokojnie można nazwać godnymi królewskich stołów. Eleganckie, wykwintne i znakomite potrawy znajdziemy w każdej kuchni. Wiele z nich jesteśmy w stanie przygotować w domu, aby uczcić ważne dla nas chwile i wydarzenia. Wołowina po burgundzku, łosoś gravlax, tarta de santiago do dania wyjątkowe, ale nie niedostępne. Rozpoznasz ich charakterystyczne cechy?

Quiz Dania godne krolow
Autor: Shutterstock

Najwięcej znany wykwintnych potraw znajdziemy w kuchni francuskiej. Tu niemal każde danie jest elegancie i wytworne. Ale oczywiście w każdej kuchni narodowej znajdziemy dania godne królewskich stołów i podniebień. Wiele z nich zna cały świat. Pytanie, czy tylko z nazwy? Wybraliśmy 12 potraw, o królowych z pewnością słyszeliście, wielu z nich pewnie również kosztowaliście. Czy znacie ich charakterystyczne cechy, bez których dana potrawa już nie jest wykwintnym klasykiem? Sprawdźcie się. Zaczynamy od polskiego podwórka, a potem będzie troszkę trudniej.

Quiz. Dania godne królewskich stołów - rozpoznaj ich charakterystyczne cechy

Pytanie 1 z 12
Pieczoną kaczkę zazwyczaj przygotowuje się owocami. Najczęściej dodaje się do niej:
Od pajdy chleba ze smalcem po świeże ostrygi. Lublin gościł "Europejski Festiwal Smaku".
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE