MOJE ULUBIONE DANIE WIGILIJNE - konkurs [OGŁOSZENIE WYNIKÓW]

2017-12-13 14:50

Zapraszamy do udziału w konkursie „MOJE ULUBIONE DANIE WIGILIJNE”. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie przepisu na ulubione danie wigilijne oraz własnoręcznie wykonanego zdjęcia tego dania. Nagrodami w konkursie są piękne książki kulinarne w sam raz pod Choinkę. 

MOJE ULUBIONE DANIE WIGILIJNE - konkurs
Autor: thinkstockphotos.com W tym konkursie nie ważne są umiejętności, ale czułe wspomnienia i przepis na miłość i troskę okazane innym.

Redakcja Beszamel.pl ogłosiła konkurs na

MOJE ULUBIONE DANIE WIGILIJNE

danie, które zabierze nas w czasy dzieciństwa, danie, którym pragniemy się dzielić z innymi, danie, które przygotowujemy z miłością dla swoich dzieci i bliskich. 

Takie danie to część naszej tradycji, przekazywanej z pokolenia na pokolenie, powtarzanej niezmiennie każdego roku. Świąteczna tradycja kulinarna to zapachy i emocje, które dają tak potrzebne każdemu poczucie bezpieczeństwa.

Czy waszym ulubionym daniem były pierogi z kapustą i grzybami? A może smażony karp? Barszczyk z uszkami? Czy też makowiec?

Na jakie danie czekacie cały rok? Jakie danie zrobicie na pewno na tę Wigilię? Przepis na jakie danie przekażecie swoim dzieciom?

W odpowiedzi na nasz apel pisaliście, co wami powoduje przy wyborze wigilijnych dań. Dzieliliście się z nami przepisami na najlepsze waszym zdaniem potrawy wigilijne. 

Wśród nadesłanych propozycji znalazły się przepisy na tradycyjne klasyki: barszcz czerwony, zupę migdałową i zupę grzybową, pierogi z kapustą i grzybami, smażonego karpia z cebulą, pieczonego karpia, śledzie i śledziowe sałatki, makowiec i piernik. Ale zaskoczyliście nas ziemniaczanymi muffinami ze śledziem, czy też śledziami z jabłkiem, pomarańczami i suszonymi owocami w sosie chrzanowo-śmietanowym. 

Konkurs trwał do 10 grudnia 2017. Napłynęły 23 zgłoszenia. Dzisiaj, 13 grudnia 2017, ogłaszamy wyniki.

Oto zwycięzcy (w porządku alfabetycznym):

Patrycja Filipowicz

Anna Kietzman

Katarzyna Kuliś

Maria Surmacz

Radosław Surmacz

Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z nami przepisami na swoje ulubione dania wigilijne, uchylić rąbka tajemnicy świątecznej magii, która każdego roku otacza wasz dom. 

Wybrane przepisy opublikujemy na Beszamel.pl.

Zwycięzcy otrzymują nagrody książkowe, po 2 tytuły każdy, Karoliny i Macieja Szaciłło „Jedzenie, które leczy” ufundowane przez Wydawnictwo Zwierciadło oraz Małgorzaty Caprari „Domowa kuchnia polska” ufundowana przez Wydawnictwo RM. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i GRATULUJEMY!!!

Tutaj dostępny jest regulamin!