Kurczak kukurydziany – czym się różni od zwykłego kurczaka? [WIDEO]

2018-01-22 9:50

Kurczak kukurydziany to dobry wybór dla tych, którzy szukają smacznego i zdrowego drobiu. Jednak w parze z jakością idzie niestety wyższa cena. Czy warto włączyć kurczaka kukurydzianego do swojej diety?

Kurczak kukurydziany
Autor: Shutterstock Kurczak kukurydziany wyróżnia się spośród innych gatunków kurczaków złotawą barwą mięsa i skóry oraz słodkawym, delikatnym mięsem.

Spis treści

  1. Kurczak kukurydziany - co to jest?
  2. Czym się karmi kurczaka kukurydzianego?
  3. Czym się różni kurczak kukurydziany od zwykłego kurczaka?
Jak upiec kurczaka? Oto kilka sprawdzonych porad, jak przygotować kurczaka pieczonego!

Kurczak kukurydziany - co to jest?

Kurczak kukurydziany to polski odpowiednik francuskiego maispoularde lub niemieckiego kikoka. To rodzaj drobiu chowanego w warunkach swobodnej aktywności ruchowej i przy dostępie dziennego światła. Chów kurczaków kukurydzianych odbywa się w specjalnie wyselekcjonowanych gospodarstwach – zazwyczaj utrzymujących standardy gospodarstw ekologicznych. Na opakowaniach niektórych maispoularde można znaleźć dokładne informacje odnośnie miejsca chowu. Jednak największy wpływ na walory smakowe i odżywcze mięsa kurczaka kukurydzianego ma specjalna dieta, która sprawia, że jest ono delikatne, smaczne i wolne od szkodliwych substancji.

Czym się karmi kurczaka kukurydzianego?

Kurczaki kukurydziane karmione są specjalną paszą zawierającej minimum 50 procent kukurydzy, pozostała część paszy to różne zboża. Produkty, z których powstaje pasza nie są modyfikowane genetycznie. Kupując kurczaka kukurydzianego mamy pewność, że mięso to jest zdrowe, hodowane bez użycia hormonów wzrostu i antybiotyków. Oferowane przez polskich producentów kurczaki kukurydziane pochodzą z mazowieckich gospodarstw, żywione są paszami zbożowymi, których składniki uprawiane są na polskich polach.

Czym się różni kurczak kukurydziany od zwykłego kurczaka?

Tę różnicę widać już na pierwszy rzut oka. Kurczaki kukurydziane są nieco mniejsze od zwykłych, a ich skóra ma lekko złotawą barwę. Ponadto różnią się nieco smakiem łagodny sposób chowu sprawia, że mięso jest niezwykle delikatne, a kukurydziana pasza sprawia, że ma lekko słodkawy smak.