Jak umyć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku – PORADNIK

2016-10-05 14:16

Mycie lodówki - nikt nie lubi tego robić. Ale przechowujemy w niej jedzenie, więc warto zadbać o to, aby była czysta i panowały w niej higieniczne warunki. Jak sprawnie umyć lodówkę?

Jak umyć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku – PORADNIK
Autor: thinkstockphotos.com Czyszczenie lodówki nie nalezy do przyjemności, ale dzięki temu dbamy o higiene i bezpieczeństwo żywności.

Spis treści

  1. Mycie lodówki – od czego zacząć?
  2. Mycie lodówki – co na koniec?

Mycie lodówki – od czego zacząć?

Mycie lodówki zacznij od wyłączenia jej z prądu i wyjęcia z niej produktów. Pamiętaj, żeby przetrzeć szmatką wszystkie opakowania i naczynia. Zanim zabierzesz się za mycie wnętrza lodówki, wymontuj półki i szuflady.

Do miski nalej ciepłą wodę i dodaj łagodny detergent. Namocz miękką gąbkę i przetrzyj wyjęte części lodówki. Odstaw je do wyschnięcia. Następnie skup się na szczelinach i trudno dostępnych miejscach, w których jest najwięcej bakterii. Później zwilżoną szmatką przetrzyj duże powierzchnie w lodówce, po czym wszystko wytrzyj do sucha papierowym ręcznikiem kuchennym.

Kolejnym etapem mycia lodówki jest wyczyszczenie zewnętrznych części. Warto skupić się na usuwaniu brudu z uszczelki na drzwiach lodówki. Kiedy jest zanieczyszczona, gorzej spełnia swoją funkcję, a tym samym zużywa więcej prądu. Sprawdź, czy wcześniej wyjęte elementy lodówki są już suche. Jeżeli nie, przetrzyj je suchą ścierką i dopiero później zamontuj w lodówce. Podłącz lodówkę do prądu, ustaw odpowiednią temperaturę i włóż produkty spożywcze.

Mycie lodówki – co na koniec?

Żeby zapobiec nieprzyjemnym zapachom w lodówce, warto po jej umyciu postawić na dolną półkę miseczkę z roztworem wody z octem, z ziarnami kawy lub z sodą oczyszczoną.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE