Jak udekorować stół na komunię?

2017-04-18 11:59

Po mszy, w dniu pierwszej Komunii Świętej dziecka, warto zaprosić rodzinę na uroczysty obiad. Jak na tę okazję udekorować stół? O co zadbać, aby w domu zapanowała szczególna atmosfera?

Jak udekorować stół na komunię?
Autor: pixabay.com Jak udekorować stół na komunię?

Spis treści

  1. I Komunia Święta - dekoracje stołu
  2. I Komunia Święta - dekoracje domu

I Komunia Święta - dekoracje stołu

Maj to czas pierwszych komunii. Zgodnie ze zwyczajem po wyjściu z kościoła dzieci otrzymują podarki, zaś cała rodzina gromadzi się w domu, by wspólnie świętować. Warto zadbać o dekoracje domu i stołu.

Stół przykrywamy białym obrusem, który dodatkowo możemy udekorować za pomocą fantazyjnie upiętej złotej lub białej organzy. Wybieramy białe serwetki, które możemy spiąć za pomocą eleganckiego serwetnika z brylantem.

Jeżeli organizujemy wystawne przyjęcie, możemy zdecydować się na wydrukowanie eleganckiego menu. Na stole warto postawić białe kartonowe pudełko na koperty z życzeniami. Obok można także wyłożyć księgę, do której wpisywać się będą goście. 

Na stole powinny znaleźć się świece. Możemy postawić je na lustrzanej podstawce lub umieścić w latarence. Zupełną nowością są dekoracyjne butelki z płynem do puszczania baniek mydlanych, które stawiamy obok nakrycia.

I Komunia Święta - dekoracje domu

Możemy również zawiesić papierowe lub perłowe girlandy, kwiatowe kule albo lampiony. Niekiedy całości dopełniają nadmuchane, złote balony. Wokół stołu możemy rozsypać konfetti, na przykład w kształcie małych, srebrnych motylków.

Krzesła możemy udekorować za pomocą satynowego białego pokrowca, z tyłu udekorowanego kokardą z organtyny.

Pamiętaj również, by wstawić do wazonów świeże kwiaty – białe tulipany lub gerbery. Dodatki powinny być utrzymane w jednym kolorze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE