Jak się je potrawy z drobiu? Czy kurczaka lub kaczkę można jeść palcami?

2018-03-29 12:42

Czy kurczaka  można jeść palcami, czy tylko nożem i widelcem? Wiele osób będąc w restauracji czy na ważnej uroczystości w doborowym towarzystwie ma problem z jedzeniem drobiu. Wyjściem z sytuacji może być zamówienie innego dania albo banalnej piersi z kurczaka. Ale dlaczego rezygnować z pysznej kaczki pieczonej z jabłkami? Oto zasady według których jemy mięso z drobiu.

Jak się je potrawy z drobiu? Czy kurczaka lub kaczkę można jeść palcami?
Autor: photos.com Udka z kurczaka można jeść palcami, ale nie zawsze, raczej wyjątkowo - gdy na stole znajduje się miseczka z wodą do opłukania palców.

Spis treści

  1. Jak jeść drób - nożem i widelcem, czy palcami?
  2. Czy drób można jeść palcami?
  3. Czy można jeść skórę z drobiu?

Jak jeść drób - nożem i widelcem, czy palcami?

Jeżeli nie wiemy i nie jesteśmy specjalistami od jedzenia drobiu: kurczaka, kaczki czy indyka, to stosujmy się do prostej zasady: jemy mięso nożem i widelcem, wybierajac z naszej porcji tylko takie, które da się pokroić.

A zatem zamawiając filety drobiowe w restauracji, kroimy kawałek po kawałku, nadziewamy na widelec i wkładamy do ust. Problem powstaje wtedy, gdy mamy do zjedzenia kawałek mięsa z kośćmi. Trzymając widelec w dłoni lewej ręki przytrzymujemy mięso, a prawą odkrawamy, kawałek po kawałku, na kęsy o wielkości 2-3 cm.

Czy drób można jeść palcami?

To zależy, czy przygotowano miseczkę z wodą i serwetę do wytarcia rąk. Jeśli są na stole, wszystkie kostki możemy obgryzać z mięsa, trzymając je w ręku. Jeśli kelner nie poda nam miseczki z wodą lub nie otrzymamy jej na uroczystym przyjęciu, jedzenie drobiu powinniśmy zakończyć w chwili, kiedy nie da się już nic z niego odkroić i zjeść nożem i widelcem.

Czy można jeść skórę z drobiu?

Wielbiciele przypieczonej ptasiej skóry mogą ją zjadać. Zasada tu jest podobna jak w przypadku jedzenia mięsa z korpusu drobiowego. Skórę oddzielamy od mięsa nożem, przytrzymujemy widelcem i kroimy na małe kawałki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE