Czym usunąć kamień z czajnika elektrycznego?

2016-10-11 16:51

Domowe sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika elektrycznego przydadzą się wtedy, gdy nasz czajnik zaczyna ważyć dużo a woda w nim grzeje się bardzo długo. Kamień w czajniku elektrycznym niszczy ten sprzęt i naraża nas na niepotrzebne koszty - woda w czajniku z kamieniem gotuje się o wiele dłużej.

Jak pozbyć się kamienia w czajniku elektrycznym?
Autor: thinkstockphotos.com Gdy z kranu płynie tzw. twarda woda - osad w czajniku szybko narasta.

Osadzający się kamień w czajniku elektrycznym nie tylko jest nieestetyczny i psuje smak wody, ale także powoduje, że urządzenie pobiera więcej energii.

Czym usunąć kamień z czajnika?

Osad skutecznie usunie soda oczyszczona lub kwasek cytrynowy (cena opakowania to mniej więcej 1,50 zł). Wsyp zawartość opakowania do czajnika, zalej wodą i ugotuj. Następnie energicznie zamieszaj i wylej. Czynność możesz powtórzyć do momentu, kiedy nie odpadnie cały kamień. Na koniec wyszoruj czajnik twardą szczotką i płynem do mycia naczyń.

Jeśli soda czy kwasek nie pomogą, to możesz wykorzystać specjalistyczny odkamieniacz (ok. 7-12 zł), który stosuje się w podobny sposób. Samo pozbycie się kamienia to nie wszystko. Żeby osad nie powrócił, wrzuć do czajnika specjalną kulkę (ok. 5 zł), która wychwytuje cząsteczki kamienia i uniemożliwia jego osadzanie się na ściankach czajnika i grzałce.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE