Czy można jeść mięso pytona? Jak smakuje mięso węża? Na jakie choroby pomaga?

2018-07-12 14:30

Mięso z pytona jest  jak najbardziej jadalne i uważane w krajach, w których te węże żyją, za bardzo zdrowe. Mięso pytona dostępne jest w sprzedaży na zamówienie także w Polsce, w cenie ponad 400 zł za kilogram. Jakie zalety  kulinarne ma mięso pytona? Jak się je przyrządza?

Czy można jeść mięso pytona? Jak smakuje mięso węża? Na jakie choroby pomaga?
Autor: Shutterstock Mięso węży jest  bardzo cenione w kuchniach  azjatyckich

Spis treści

  1. Jakie dania można przyrządzić z mięsa pytona?
  2. Jak smakuje mięso pytona?
  3. Filet z pytona z limonką i dymką - jak przygotować steki z mięsa pytona? [WIDEO]

Na Florydzie i  w krajach  azjatyckich  mięso  pytona jest  łatwo dostępne i  często przygotowywane. W tropikalnym klimacie węże dusiciele łatwo się mnożą, szybko rosną i często, gdy zbytnio zbliżają się do siedzib ludzkich, są eliminowane.  A że ich mięso to sama tkanka mięśniowa, zero tłuszczu  i oryginalny smak – wykorzystywane jest  do celów kulinarnych.  Na Florydzie kilogram mięsa pytona kosztuje ok. 130 dolarów. Porcja pizzy z mięsem pytona kosztuje 45 dolarów. Polski dostawca mięsa pytona, podobnie jak amerykańscy  restauratorzy kupuje mięso u certyfikowanych dystrybutorów – każde zwierzę zostaje przebadane weterynaryjnie.

W Azji również mięso węży nie jest  tanie, uchodzi jednak za rarytas wart skosztowania, bo  w Wietnamie, Tajlandii, Japonii i na Filipinach mięso węża uważane jest za bardzo zdrowe, wręcz lecznicze. Leczniczego działania mięsa węża nie udowodniono co prawda naukowo, ale tamtejsi mieszkańcy wierzą, że spożywanie mięsa pytona  pomaga w:

leczeniu duszności u chorych, którzy cierpią na astmę lub inne problemy z oddychaniem,

leczeniu bólu pleców

w zaburzeniach czynności nerek

w cukrzycy.

w reumatyzmie

w chorobach wątroby

przy impotencji

w leczeniu upławów

w leczeniu chorób skóry

w poprawianiu wytrzymałości

Jakie dania można przyrządzić z mięsa pytona?

W Wietnamie podawane są: zupa, kotleciki, sajgonki, smażony wąż, gotowany z ziołami, mielone kości węża, skórka węża na chrupiąco. Podobnie na Filipinach - liczba potraw przygotowywanych z mięsa węża jest spora. Na Florydzie oprócz smażonych steków z pytona skosztować można pizzy z mięsem węża.

Jak smakuje mięso pytona?

Ma zwartą konsystencję, zbyt długo  poddawane obróbce cieplnej staje się gumowate, gdyż nie zawiera tłuszczu. Podobno ma słono-słodkawy smak. W Polsce, mimo  dostępności w sprzedaży cieszy się o wiele mniejszą popularnością niż mięso krokodyla, renifera i bizona. Trudno znaleźć tego przyczynę.

Poznaj przepis na danie z mięsa pytona!

Filet z pytona z limonką i dymką - jak przygotować steki z mięsa pytona? [WIDEO]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE