Czekolada - czy jest słodkim afrodyzjakiem?

2018-04-12 10:41 Bożena Stasiak
AFRODYZJAKI. Czy czekolada naprawdę wzmaga pożądanie?
Autor: Shutterstock Czekolada uznawana jest za skuteczny afrodyzjak

Chcesz go uwieść, poczęstuj go czekoladą - słyszałaś o tym, prawda? Czekolada od wieków jest bowiem uważana za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. W świetle ostatnich badań naukowych okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie oczywiste. Sprawdź, czy czekolada jest naturalnym afrodyzjakiem.

Molekuły miłości

Wyroby czekoladowe (nie czekoladopodobne!) zawierają duże ilości peniletylaminy (PEA), hormonu, zwanego molekułą miłości. Jest on również wytwarzany przez organizm człowieka, zwłaszcza w momencie podniecenia seksualnego. Poziom PEA we krwi spada, gdy w związku zaczyna się pojawiać rutyna. I właśnie wtedy pomóc może czekolada!

Kaloryczność czekolady

Słodki afrodyzjak, niestety, ma również swoje wady. Minusem jest to, że efekt działania tego naturalnego afrodyzjaku utrzymuje się bardzo krótko od 4 do 5 minut. A co potem? Trzeba sięgnąć po następny kawałek słodkości, albo wspomóc się innym afrodyzjakiem. Co prawda to pierwsze rozwiązanie może wydawać się ryzykowne, z uwagi na dodatkowe kalorie, ale tym nie trzeba się przejmować. Przecież i tak zostaną za chwilę spalone. Jeżeli to nie wystarcza, zaleca się uzupełnienie diety w inne, naturalne afrodyzjaki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE