Alkohol w proszku: jak go zrobić? Gdzie kupić sproszkowany alkohol?

2016-08-22 14:10

Alkohol w proszku, choć wydaje się to nieprawdopodobne, to wynalazek sprzed 40 lat. Jak powstaje sproszkowany alkohol? Czy można go gdzieś kupić?

Alkohol w proszku: jak go zrobić? Gdzie kupić sproszkowany alkohol?
Autor: pixabay.com Alkohol w proszku to wynalazek sprzed ponad 40 lat!

Spis treści

  1. Alkohol w proszku – jak powstaje?
  2. Sproszkowany alkohol – gdzie kupić?

Alkohol w proszku – jak powstaje?

Alkohol w proszku wynaleziono w połowie lat 70. XX wieku. Według tego patentu, aby uzyskać sproszkowany alkohol, wystarczy zmieszać zwykły alkohol i tak zwane dekstryny, czyli powszechnie znaną substancję wykorzystywaną między innymi do produkcji kleju. Dekstryny nie są jednak trucizną. Należą do grupy złożonych węglowodanów zbudowanych z cząsteczek glukozy, a uzyskuje się je poprzez częściowy rozkład skrobi na przykład z mąki ziemniaczanej. Dekstryny mają postać białego lub żółtawego proszku, a ich szczególną właściwością jest to, że potrafią przemienić płyn w ciało stałe – cząsteczki te po prostu pochłaniają ciecze. Jednym z rodzajów dekstryn jest maltodekstryna, dostępna w niektórych krajach jako środek spożywczy.

Sproszkowany alkohol – gdzie kupić?

Alkoholu w proszku niestety nie można na razie nigdzie kupić legalnie, ale do wprowadzenia na rynek sproszkowanego alkoholu przymierza się jedna z amerykańskich firm. Produkt pod nazwą Palcohol (od powdered alcohol, z angielskiego sproszkowany alkohol) miał trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych już w tym roku, ale na razie producent wciąż nie otrzymał pozwolenia na sprzedaż. Palcohol wywołuje bowiem duże kontrowersje – głównie z uwagi na fakt, że konsumpcja sproszkowanego alkoholu będzie dużo łatwiejsza do ukrycia. Nie trzeba wielu podchodów, by alkohol w proszku przemycić na przykład na studniówkę, koncert czy inną imprezę masową.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE