Bubble tea: co to jest, jak powstaje i ile kosztuje herbata bąbelkowa?

Bubble tea: co to jest, jak powstaje i ile kosztuje herbata bąbelkowa?

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Bubble tea najczęściej powstaje na bazie zielonej herbaty

Kto powiedział, że herbata musi być nudna? Smakoszy na całym świecie zdobywa herbata podawana w wyjątkowy sposób. Również w Polsce bubble tea staje się coraz bardziej popularna. Czym jest herbata bąbelkowa? Jak smakuje? Ile kosztuje?

Bubble tea to napój, którego bazą jest herbata zielona, czarna, biała, a nawet jaśminowa. Może być on czysto owocowy, mleczny lub jogurtowy. Do wyboru jest mnóstwo smaków, a najciekawsze to m.in. mango, kumkwat, liczi, taro czy assam. Bubble tea zamawiany na zimno lub ciepło.

W czym tkwi tajemnica tego napoju, pochodzącego z Tajwanu? W perełkach karmelizowanej tapioki, które lądują na dnie każdego herbacianego kubka i które wraz z napojem pijemy przez grube, kolorowe rurki. Jeśli chcesz, aby herbata była jeszcze bardziej niezwykła, możesz zdecydować się na dodatki - m.in galaretki czy żelki.

Koszt bubble tea to około 12 złotych za pół litra napoju. W Warszawie największym zagłębiem herbaciarni z perełkami tapioki jest ulica Chmielna. Ostatnie lata zaowocowały kilkoma lokalami serwującymi bubble tea.

Zrób bubble tea samodzielnie:

Ocena: 4,8