Perfekcyjny koktajl Paloma: tylko tequila i sok grejpfrutowy

Perfekcyjny koktajl Paloma: tylko tequila i sok grejpfrutowy

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Koktajl Paloma tequila i sok grejpfrutowy

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 5 MINUT

Porcja dla: 1 OSÓB

Jeśli masz przepis na koktajl Paloma tak dobry jak ta, to musisz ją udostępnić światu. Nie możesz po prostu zatrzymać tego dla siebie, więc czemu nie zorganizować imprezy jako pretekstu, aby pochwalić się nowymi umiejętnościami tworzenia napojów o jakości barmańskiej.  Koktajl Paloma jest idealny na każde spotkanie, niezależnie od tego, czy będą to imieniny, wieczór panieński, czy mała impreza w gronie przyjaciół!  Perfekcyjny koktajl Paloma to tylko tequila i sok grejpfrutowy, a jednak rozkręci każdą imprezę!

Składniki

 • sól do dekoracji kieliszka

 • 50 ml tequili silver

 • 100 ml soku z czerwonego grejpfruta

 • 25 ml syropu cukrowego

 • 5 ml soku z limonki

 • 50 ml wody gazowanej

 • plasterki limonki i grejpfruta do dekoracji

Przygotowanie krok po kroku:

 • Brzeg kieliszka przetrzyj plasterkiem grejpfruta i zanurz w soli.

 • Do shakera barmańskiego lub słoika z zakrętką wlej tequilę, sok grejpfruta, syrop cukrowy i nieco soku z limonki. Wymieszaj potrząsając.

 • Do udekorowanego kieliszka dodaj kostki lodu, wlej koktajl i uzupełnij wodą gazowaną. 

 • Udekoruj plasterkiem grejpfruta. Gotowe!

Wskazówki jak zrobić perfekcyjny koktajl Paloma:

Syrop cukrowy - zrób własny lub kup: syrop cukrowy to po prostu syrop z cukru, który możesz zrobić w domu lub kupić w prawie każdym sklepie spożywczym lub sklepie monopolowym. W sklepie spożywczym jest sprzedawany obok alkoholu wraz z innymi dodatkami do koktajli.

Jak zrobić syrop: wlej równe części wody i cukru do rondla. Doprowadź do wrzenia, ciągle mieszając, aż cukier się rozpuści. Zdejmij z ognia i ostudź przed użyciem.

Jak udekorować krawędź szklanki lub kieliszka: aby sól przykleiła się do brzegu szklanki nie potrzeba lepkiej substancji. Wystarczy użyć soku grejpfrutowego, aby lekko zamoczyć brzeg w wodzie. A następnie zanurzyć w soli i gotowe!

Nie oszczędzaj na marce tequili: nie mówimy, że musisz kupić butelkę tequili za 100 złotych, ale zaufaj nam, jeśli nie chcesz zepsuć koktajlu Paloma używając tequili z dolnej półki, która będzie zbyt ordynarna. Zdobądź tequilę SILVER ze średniego działu cenowego (nie ma potrzeby używania tequili GOLD) i ciesz się życiem. Aczkolwiek bądź rozsądny/rozsądna i pamiętaj, że alkohol szkodzi naszemu zdrowiu.

I jeszcze kilka wybornych koktajli z tequilą w roli głównej:

Drinki z tequili - 5 najpopularniejszych koktajli na bazie tequili

Tequila Sunrise - klasyczny koktajl na tequili

Pożegnanie lata - przepis na drinka z tequilą i piwem

 

Przepis opracowały i przetestowały dla Was: Anna Śmiałek, Adrianna Ewa Stawska, Anna Szubińska

 

Ocena: 4