Alkohol: jakimi trunkami upijesz się najszybciej?

Alkohol: jakimi trunkami upijesz się najszybciej?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Którym rodzajem alkoholu upijesz się najszybciej?

Które alkohole są najbardziej zdradliwe? Sprawdź, którymi z nich możesz upić się najszybciej.

Przedstawiamy alkohole, które zwalą z nóg nawet konia! Pierwsza to Wódka Everclear - 95 proc. Zasmakowanie tej wódki to jak strzał w płuca - tak mówią ci, którzy odważyli się spróbować tego hardcorowego alkoholu. Ta wódka występuje w USA w łagodniejszej wersji - 75,5 procent.Druga bardzo mocna wódka to wódka Shanghai Strength - 88,8 proc. Została stworzona specjalnie z myślą o chińskich konsumentach przez szkocką destylarnię Pincer. Wysokość procentów nie jest tu przypadkowa, gdyż liczba 8 uchodzi wśród Chińczyków za liczbę bardzo szczęśliwą. Butelka o pojemności 0,7 litra kosztuje bagatela 130 dolarów.                              


Poznajcie teraz whisky Bruichladdich X4 - 88 proc. Wypicie więcej niż dwie łyżki whisky może stanowić zagrożenia dla życia, gdyż już pierwszy łyk rozgrzewa całe ciało, a dalsze picie może spowodować utratę oddechu! Chyba nie chcesz już jej spróbować? Ciekawe jest to, że najmocniejsza na świecie whisky po dziesięciu latach dojrzewania zawiera aż 91,2 procent alkoholu. Jednak ze względu na to, że wciąż dojrzewa w destylarni w Islay, ilość procentów będzie systematycznie maleć. Do około 88 procent.         

                    

A może absynt Hapsburg Extra Special Super Strength – 85 proc. Trunek nazywany jest Zieloną Wróżką, ze względu na charakterystyczny kolor. Z powodu obecności ekstraktu z trującego tujonu i piołunu, niesłusznie posądzany był o właściwości halucynogenne. Kiedyś był on ulubionym alkoholem artystów. Dostępny jest w wersji czerwonej, turkusowej i czarnej.                

Ocena: 5