Groch ceramiczny: gdzie kupić ceramiczne kuleczki do pieczenia? Ile kosztują?

Groch ceramiczny: gdzie kupić ceramiczne kuleczki do pieczenia? Ile kosztują?

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Groch ceramiczny to kulki do pieczenia, które przydają się zwłaszcza przy tartach

Groch ceramiczny, czyli kulki ceramiczne do pieczenia, to rzecz, którą w kuchni powinien mieć każdy miłośnik wypieków. Pomaga upiec idealnie równą tartę czy kruche ciasto, nie pozostawia żadnego zapachu i można z niego korzystać wielokrotnie! Sprawdź, gdzie kupić kuleczki ceramiczne do pieczenia i ile kosztują.

Groch ceramiczny cieszy się coraz większą popularnością. To nic innego jak ceramiczne kulki do pieczenia, które wysypuje się na kruche ciasto w celu uniknięcia pęknięć czy wybrzuszeń. Dzięki niemu można upiec idealnie gładkie tarty czy kruche ciasta – nie dziwi więc, że po groch ceramiczny sięga coraz więcej osób.

Ile kosztuje groch ceramiczny?

Ceramiczny groch to nieduży wydatek, oscylujący w granicach kilkudziesięciu złotych. Inwestycja ta jednak szybko się zwraca, ponieważ można korzystać z niego wielokrotnie.  Kulek nie wysypujemy bezpośrednio na ciasto, ale na papier do pieczenia, dzięki czemu się nie brudzą. Po wyjęciu wypieku z piekarnika wystarczy przemyć groch ceramiczny wodą i schować.

Gdzie kupić ceramiczne kulki do pieczenia?

Groch ceramiczny można kupić w sklepach internetowych (np. na Aledobre.pl czy Redmug.pl) oraz na Allegro. 60 kulek można kupić już za 39,90 zł. Ceny rosną w zależności od liczby kulek w słoiku i mogą sięgać nawet 79,90 zł. Jeśli macie niedużą rodzinę, spokojnie powinno wystarczyć 60 kulek. Przy użyciu tylu ziarenek grochu upieczecie tartę o średnicy 28 cm, a więc całkiem pokaźne ciasto. 60 kulek grochu ceramicznego wystarczy również na kilkanaście tartaletek.

Warto zainwestować w ceramiczny groch, ponieważ jest on doskonałą alternatywą dla fasoli czy zwykłego grochu. Ceramiczne kulki nie pozostawiają żadnego zapachu, nie trzeba się więc obawiać, że pyszna tarta przesiąknie nieprzyjemną wonią.

Ocena: 0