Zatrzymujesz wodę w organizmie? Ten koktajl jest dla ciebie!

Zatrzymujesz wodę w organizmie? Ten koktajl jest dla ciebie!

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Koktajl na zatrzymywanie wody w organizmie

Zobacz jakie mogą być przyczyny zatrzymywania wody w organizmie i sprawdź przepis na moczopędny koktajl, który w naturalny sposób pomoże pozbyć się tej dolegliwości.

Przyczyny zatrzymywania wody

Zatrzymywanie wody w organizmie w zdecydowanie większym stopniu dotyczy kobiet, niż mężczyzn. Tkanka łączna kobiet jest tak skonstruowana, że komórkom wody jest łatwiej się przez nią przebić, niż w przypadku mężczyzn. Zatrzymywanie wody w organizmie może być dodatkowo spowodowane nieprawidłową dietą bogatą w sztuczne słodziki, brakiem ruchu, nadmiernym spożyciem soli i związanym z nim gromadzeniem się sodu.

Nagromadzona woda nie tylko nie wygląda estetycznie, gdyż odkłada się w okolicach twarzy, powiek, nadgarstków i nóg, jak również jest jedną z przyczyn przez które tworzy się cellulit. Gromadzenie się wody może być również oznaką wielu chorób, w tym:

  • zaburzeń hormonalnych

  • problemów z nerkami

  • zaburzeń pracy wątroby

  • choroby wątroby

  • niewydolności serca

  • zaburzeń układu limfatycznego

Czego unikać?

Aby zwiększyć działanie soku moczopędnego należy wyeliminować ze swojej diety sól, sztuczne słodziki, gotowe dania, produkty light, wysoko przetworzoną żywność. Sok przeciwdziałający zatrzymywaniu wody w organizmie pomaga również przy problemach z nadciśnieniem oraz nerkami, którym bardzo często towarzyszą obrzęki.

Przepis na sok przeciwdziałający zatrzymywaniu wody w organizmie:

¼ szklanki posiekanej pietruszki

2 liście mniszka lekarskiego – naturalny środek moczopędny

2 łodygi selera naciowego z liśćmi – naturalny środek moczopędny

pół centymetra świeżego korzenia imbiru

1 czerwona rzodkiewka – naturalny środek moczopędny

1 ogórek razem ze skórką – ogórek zawiera potas, który reguluje poziom sodu w organizmie i poprawia ciśnienie krwi, wspomaga nerki i działa moczopędnie

1 pomarańcza razem z białą skórką – skórka jest bardzo bogata w witaminę C i bioflawonoidy, które działają antyoksydująco i zmniejszają opuchliznę kończyn

10 świeżych listków mięty

Wszystkie składniki należy umyć, posiekać i włożyć do sokowirówki. Sok trzeba pić od razu po przygotowaniu. Działanie soku można dodatkowo wspomóc magnezem, witaminą C, gryką i rutyną.