Zlewozmywak podblatowy, nasadowy czy wpuszczany w blat: który wybrać?

2016-06-16 13:04

Nowy zlewozmywak, nowe możliwości. Najczęściej spotykane i tanie są zlewy wpuszczane w blat (z rantem na blacie) oraz nasadowe (nakładane na szafkę). Coraz większą popularnością cieszą się zlewozmywaki podwieszane (doklejane do blatu od spodu). Doradzamy, który wybrać.

zlewozmywak-podwieszany.jpg
Autor: Archiwum

Zlewozmywak podwieszany

 

To najmodniejszy ostatnio sposób mocowania zlewu do blatu. Elegancki i praktyczny. Powierzchnia blatu pozostaje równa, nie zakłóca jej wystający rant zlewozmywaka. Łatwiej ją także utrzymać w czystości, a zlew nie rzuca się w oczy. Stalowe zlewozmywaki w wykończeniu matowym (tzw. jedwab, satyna) mają tę zaletę, że nie odznaczają się na nich strużki wody i wapienne osady tak jak na połyskliwych.

Zlewozmywak nasadowy, dopasowany do szafki 

Modele nasadowe, czyli klasyczne, popularne w ubiegłym stuleciu, najczęściej spotyka się wśród zlewozmywaków ceramicznych oraz stalowych. Ceramiczne, z wysokim brzegiem wystającym poza linię szafki, wnoszą do zabudowy element tradycyjnej i rustykalnej kuchni. Przy wystającym zlewozmywaku łatwiej zmywa się naczynia czy obiera warzywa (nie trzeba się za bardzo pochylać). A dolna szafka mniej się chlapie wodą czy brudzi.

Zlewozmywak na równi z blatem 

Taki model często nadaje się do montażu podblatowego (podwieszanego) i wpuszczanego w blat (nakładanego na blat). Można go też przymocować tak, aby znajdował się niemal na równi z blatem.

Jak dopasować zlewozmywak do blatu?

Pamiętaj, że sposób montażu zlewozmywaka zależy też od rodzaju blatu. Jeśli blat jest laminowany, dobierz zlew wpuszczany w blat lub nasadowy. Marzy ci się blat drewniany? Gdy będzie to drewno krajowe, dopasuj zlew jak wyżej. Przy egzotycznym wybierz zlewozmywak podwieszany. Do blatu z konglomeratu lub naturalnego kamienia pasuje każdy zlewozmywak

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE