Świąteczne zakupy w aplikacji mobilnej: jak i gdzie zamawiać sprawunki spożywcze na święta?

2020-11-26 9:26

Aplikacje mobilne ułatwiają zamówienie świątecznych sprawunków spożywczych. Zakupy są łatwe i bezpieczne. Ceny produktów spożywczych są takie same jak w sklepie stacjonarnym. Przy dużych zamówieniach dostawa jest darmowa, przy mniejszych koszt zakupów to około 10 zł. Czy warto? O tym przekonajcie się sami, czytając artykuł poniżej. 

Świąteczne zakupy w aplikacji mobilnej: jak i gdzie zamawiać sprawunki spożywcze na święta?
Autor: Shutterstock Zakupy w aplikacjach mobilnych przez telefon są bardzo łatwe 

Spis treści

  1. Higiena zakupów online
  2. Zakupy przez aplikację w telefonie
  3. Koszt sprawunków online
  4. Czas dostawy
  5. Płatność za zakupy
  6. Bezpieczeństwo dostaw
  7. Glovo
  8. Everli
  9. Wolt

➭ Sprawunki przez aplikacje zakupowe są łatwe i bezpieczne.➭ Oferta spożywcza mobilnych aplikacji jest szeroka. W aplikacjach dostępne są popularne dyskonty, sieci marketów oraz lokalny handel detaliczny. ➭ Wystarczy wybrać produkty, opłacić i czekać. ➭ Płacić można gotówką, blikiem, tradycyjnym przelewem lub kartą płatniczą.➭ Koszt dostawy to zazwyczaj od 6 do 10 zł. Przy dużych zakupach dostawa jest bezpłatna. ➭ Dopóki kurier nie wykona zadania listę zakupów można korygować. 

Higiena zakupów online

Zakupy spożywcze online to przede wszystkim bezpieczeństwo epidemiologiczne. Unikamy w ten sposób kontaktu z tłumem w sklepie. To także wybawienie dla wszystkich, którzy mają utrudnione przemieszczanie się. Zakupy można odebrać bezkontaktowo, opłacając je elektronicznie za pomocą bliku, karty kredytowej, czy płatniczej karty przedpłaconej. Po odebraniu zakupów, zaopatrzeni w rękawiczki i maseczkę, każde opakowanie spryskujemy płynem dezynfekcyjnym i pozostawiamy na kilka minut. Potem możemy je przepakować do szafek, lodówki i zamrażarki. 

Zobacz jak przygotować: Domowy płyn do dezynfekcji

Zakupy przez aplikację w telefonie

Posługiwanie się aplikacją mobilną jest łatwe i nie stwarza większych kłopotów. Żeby dokonać zamówienia należy pobrać aplikację na swój smartfon. Do wyboru są obecnie na rynku Glovo, Everli (dawniej Szopi) oraz Wolt. Ale to dynamiczny rynek i należy się spodziewać nowych rozwiązań.

Koszt sprawunków online

We wszystkich aplikacjach obowiązują ceny danego sklepu. Niestety nie można korzystać z upustów, jakie dają karty klienta. Ale coś za coś. Operator usługi zazwyczaj pobiera opłatę za dostawę w wysokości około 10 zł. Przyjęło się, aby kurierów (kupujących, szoperów) wynagradzać napiwkiem w wysokości 10% wartości zamówienia. 

Czas dostawy

Zakupy możliwe są od 9-21. Zakupy dostarczane są w ciągu 30-60 minut. Można zamawiać z dostawą natychmiast lub na określoną godzinę lub dzień.

Płatność za zakupy

Można płacić gotówką przy odbiorze, blikiem lub kartą płatniczą (kredytową lub przedpłaconą). W tym ostatnim przypadku po złożeniu zamówienia kwota zakupów blokowana jest na karcie. Ostateczna wartość zakupów potrącana jest po dokonaniu zakupów. W każdym przypadku zapłacisz zawsze tylko cenę zakupionych produktów i żadna różnica nie będzie naliczona. Jeśli czegoś w sklepie nie będzie, nie zapłacisz za to. 

Bezpieczeństwo dostaw

Jeśli płatność została zrealizowana elektronicznie, dostawa realizowana jest bezkontaktowo. Kurier dzwoni do drzwi i pozostawia zakupy na wycieraczce. 

Glovo

Aplikacja Glovo to tak naprawdę sieć kurierów, którzy na żądanie kupią, odbiorą i dostarczą produkty zamówione przez klienta. Korzystając z tej aplikacji możesz zamówić artykuły spożywcze w Biedronce, Auchan, Carrefour Express.   Zazwyczaj realizacja zakupów trwa około 1 godziny, jednak zainteresowanie jest tak duże, że mogą wystąpić opóźnienia. W okresie przedświątecznym zakupy powyżej 98,99 zł dostarczane są bezpłatnie. 

Everli

Aplikacja Everli dawniej Szopi.pl to włoski produkt specjalizujący się tylko w zakupach spożywczych. Może kupować zdalnie w Biedronce, Lidlu, sieci Carefour, Kaufland oraz Spar. W trakcie zakupów Twój Szoper, czyli Twój kurier na zakupach w Twoim imieniu, może się z Tobą kontaktować, jeśli danego produktu zabrakło i pytać o zamienniki. Możesz z tej usługi zrezygnować, zaznaczając "nie dzwoń do mnie".  Koszt usługi to 9,90 zł, poniżej kwoty 100 zł obowiązuje dopłata 6 zł. 

Wolt

W aplikacji Wolt do tej pory można było zamówić jedzenie z dowozem. Teraz sieć kurierów rozszerzyła swoje usługi o zakupy warzyw i owoców, artykułów spożywczych i chemii w ramach Wolt Market. Darmowa dostawa obowiązuje od 150 zł.  W zależności od lokalizacji oferta sprawunków spożywczych może być rozszerzona o lokalne sklepy. W Warszawie korzystając z aplikacji można kupować między innymi w sklepach Spar Koszyki, JajaOwsiane®, JajaŁowickie, Bogactwo Natury (produkty ekologiczne). W przypadku tych sklepów koszt dostawy może być darmowy lub wynosi około 6 zł.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE