Jaką sokowirówkę wybrać?

2019-03-26 10:47

W sklepach półki uginają się od sokowirówek. Nawet w sieci dyskontowe mają je w swojej ofercie. Co warto wziąć pod uwagę, planując jej zakup? Jaką sokowirówkę wybrać, by mieć pewność, że będziemy z niej zadowoleni? Czy warto kierować się tylko ceną i marką? Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą dla siebie sokowirówkę.

sokowirowka.jpg
Autor: photos.com Elektryczne urządzenie do wyciskania soków powinno łatwo się składać i rozkładać, aby było wygodne w obsłudze.

5 zasad zakupu sokowirówki

Wchodzisz do sklepu z AGD, wybierasz dział z sokowirówkami i... łapiesz się za głowę. Dziesiątki kształtów, kolorów, funkcji. Do tego ceny od kilkudziesięciu złotych do kilkuset i więcej. A akcesoria, które często są dodatkowym wyposażeniem sokowirówek? Spokojnie. Szukając sokowirówki dla siebie, trzymaj się pięciu prostych zasad, a zakup na pewno będzie udany:

Przede wszystkim zastanów się, czy bardziej zależy ci na sokowirówce, czy na wyciskarce soków. Z sokowirówki szybciej uzyskasz sok, bo ma większe obroty niż wyciskarka, ale jest on mniej wartościowy (sokowirówka napowietrza sok, więc zawarte w nim składniki odżywcze się utleniają). Dobrym wyjściem jest kupno urządzenia łączącego te dwie funkcje - gdy będzie ci się spieszyć, włączysz sokowirówkę, gdy będziesz mieć więcej czasu - wyciskarkę.

Przekonaj się, czy łatwo obsługuje się sokowirówkę. Przećwicz w sklepie jej rozkładanie, składanie itp. Jeśli będzie wydawało ci się to skomplikowane, wybierz inny model. W przeciwnym wypadku ograniczysz do minimum korzystanie z urządzenia.

Sprawdź, czy sokowirówka jest wyposażona w zabezpieczenie uniemożliwiające działanie przy otwartej pokrywie (ważne zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci) oraz schowek na przewód i antypoślizgowe nóżki.

Jeśli jesteś leniuchem, upewnij się, czy wybraną sokowirówkę można myć w zmywarce.

Zastanów się, do czego sokowirówka jest ci potrzebna. Jeżeli wyłącznie do przygotowywania porannej porcji soku, wybierz najprostszy model. Bez sensu jest płacić za kilka funkcji, korzystając tylko z jednej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE