Śpisz, a piekarnik czyści się sam! Stary patent nie ma sobie równych

2022-09-22 15:47

Marzycie o tym, żeby nocą pracowite krasnoludki posprzątały za was? Inni też o tym marzą. I znajdują sprytne sposoby. Zobaczcie stary, sprawdzony sposób, który powrócił za sprawą Tik Toka. Jak wyczyścić piekarnik podczas snu bez lunatykowania? Wypróbowałyśmy ten patent na czyszczenie piekarnika i to naprawdę działa!

Piekarnik czyści się sam
Autor: Shutterstock Metoda nocnego czyszczenia nie ma sobie równych. Na koniec wystarczy tylko przetrzeć piekarnik czysta, miękka szmatką.

Tik Tok dostarcza co raz więcej świetnych pomysłów, jak szybko i skutecznie czyścić kuchenne sprzęty. Jeden z viralowych filmików pokazuje jak wyczyścić piekarnika przez noc. Wy śpicie, a piekarnik czyści się sam. Absolutnie fantastyczny trik! 

Magiczne składniki z kuchennej szafki

Zasadniczo wszystko, czego potrzebujesz, to soda oczyszczona, płyn do naczyń, woda i ocet — wszystko to znajdziesz w szafce kuchennej. Pierwsze trzy mieszasz w pastę, nakładasz na szklane drzwi i wnętrze, zostawiasz na noc, a następnie spryskujesz octem i rano usuwasz.

Jak wyczyścić piekarnik podczas snu?

  • Najpierw przygotuj pastę z 1/2 szklanki sody oczyszczonej i 1 łyżki płynu do mycia naczyń. Dodaj tylko tyle wody, aby uzyskać gładką pastę. 
  • Tak przygotowaną pastę rozprowadź na powierzchni ścianek piekarnika. Zamknij piekarnik i pozostaw tak na co najmniej 8 godzin. To dokładnie tyle czasu, ile powinna spać przeciętna kobieta, aby dobrze wyglądać.
  • Radno spryskaj octem. Odczekaj 1-3 minuty i dokładniej wytrzyj piekarnik. Gotowe! 

Co jeśli mam piekarnik samoczyszczący?

Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta piekarników dotyczącymi konserwacji, więc jeśli piekarnik jest wyposażony w funkcję pirolizy lub czyszczenia parą, zacznij od nich. Należy również sprawdzić w instrukcji obsługi wszelkie inne wskazówki dotyczące czyszczenia na wypadek, gdyby producent przestrzegał przed użyciem powyższych produktów. Jeśli nie ma przeciwskazań, możesz użyć tej metody! 

Piekarnik podczas funkcji czyszczenia pirolitycznego osiąga temperaturę 500°C, zamieniając wszystkie przypalone resztki jedzenia w popiół. Jeśli jednak piekarnik jest szczególnie brudny, nie zalecamy uruchamiania czyszczenia pirolitycznego, ponieważ będzie wytwarzał nadmiar dymu. W takim przypadku najlepiej zacząć od metody nocnego czyszczenia. 

Jeśli nie chcesz brudzić piekarnika, zrób ciasta bez pieczenia - pyszne desery na herbatnikach

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE