„Pączki grozy” u Magdy Gessler. Cena za sztukę zwala z nóg

2023-01-19 15:22

Nie ma drugiej takiej osoby, która wzbudza tyle emocji, jak Magda Gessler. Co roku przed tłustym czwartkiem nagłówki w prawie wszystkich mediach mówią o tym, ile kosztują pączki u Gessler. Niecały miesiąc przed świętem słodkości restauratorka zdradziła cenę pączków.

pączki grozy Gessler
Autor: Instagram U Fukiera

Spis treści

  1. Pączki Magdy Gessler
  2. Cena pączków u Magdy Gessler
  3. Po ile pączki Gessler w 2023?

Pączki Magdy Gessler

Magda Gessler zawsze stawiała na jakość. Jej pączki robione są z wysokiej jakości składników, które są drogie, a będą jeszcze droższe. Inflacja i spore rachunki za energię również składają się na cenę pączka.

W tym roku tłusty czwartek będziemy świętować 16 lutego. Magda Gessler już teraz zaprasza na pączki do cukierni „Słodki Słony” i do delikatesów „U Fukiera”. Oba lokale mieszczą się w Warszawie. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nerwy mogą puścić, kiedy dowiemy się, ile kosztują pączki u gospodyni „Kuchennych rewolucji”. Pączki Gessler zawsze były drogie, ale w tym roku ich cena jest rekordowa.

Cena pączków u Magdy Gessler

W 2021 roku pączek z konfiturą malinową lub wiśniową w restauracji „U Fukiera” kosztował 8 zł. Cukiernia „Słodki Słony” liczyła sobie więcej o 3 zł, czyli 11 zł za jednego pączka z takim samym nadzieniem. Już wtedy podnosiły się głosy, że to najdroższe pączki w Polsce.

Rok później delikatesy „U Fukiera” oferowały pączki po 13 zł za sztukę. Opakowanie faworków o wadze 200 g kosztowało aż 30 zł. „Słodki Słony” sprzedawał pączki o 2 zł więcej. Cena wynosiła 15 zł.

Po ile pączki Gessler w 2023?

W tym roku jest jeszcze drożej. Delikatesy zapraszają na „tradycyjne, prawdziwe faworki oraz obłędne pączki, których nie da się zapomnieć. To, co wyróżnia pączki U Fukiera to wilgotne ciasto bogate w wysokiej jakości produkty, prawdziwe masło i wiejskie żółtka z dodatkiem aromatycznej pomarańczowej skórki oraz wypełnienie domowymi konfiturami”. Oferują pączki z konfiturą różaną i malinową. Za pączka, który zachwyci smakiem, trzeba wydać 15 zł. 200 g faworków to koszt aż 38 zł.

Jak co roku pączki są w sprzedaży w cukierni „Słodki Słony”. Tu za jednego pączki z nadzieniem malinowym, różanym, powidłami śliwkowymi, czekoladą lub adwokatem trzeba zapłacić 18 zł. Cena przyprawia o zawrót głowy. Internauci zauważyli, że w tym roku pączki są nieco mniejsze. Zastanawiają się też, czy Magda Gessler postawiła na downsizing.

Pączki na Tłusty Czwartek
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE