Niewidzialny burger w ofercie McDonalds. Co się kryje w czarnym jak węgiel pudełku?

2022-08-29 16:21

Niewidzialny burger, a właściwie "burger, którego nie ma" to najbardziej spektakularna wizerunkowo część akcji mającej na celu wsparcie rolników, którzy utracili swe plony w wyniku klęsk żywiołowych - suszy i pożarów w Hiszpanii.

NIewidzialny burger
Autor: materiały prasowe

Zgodnie z koncepcją akcji „hamburger, którego nie ma” firma chce uświadamiać społeczeństwu potrzebę wspierania wsi, gdy ta najbardziej tego potrzebuje. W tym celu McDonald's stworzył hamburgera, który nie istnieje, ale który symbolizuje produkty, których nie można wprowadzić na rynek, ponieważ ich składniki zostały zniszczone w wyniku pożarów. Burger będzie dostępny we wszystkich restauracjach w Hiszpanii przez najbliższe 3 tygodnie.

Zobacz film promujący kampanię

Można go będzie nabyć za pośrednictwem cyfrowych kiosków za symboliczną wartość jednego euro. Wszystkie fundusze zebrane w ramach tej kampanii zostaną przeznaczone na złagodzenie strat spowodowanych przez pożary w hodowli i rolnictwie. Dodatkowo McDonald's przekaże na tę akcję bezpośrednią pomoc w wysokości 50 tys. euro jako „zakup niektórych utraconych plonów”, które wraz z pieniędzmi zebranymi w restauracjach również trafią do rolników.

Środki zebrane z tej kampanii zostaną przekazane na rzecz spółdzielni Cobadu, z którą McDonald's podpisał umowę o współpracy. Ta spółdzielnia, z ponad 40-letnim doświadczeniem, zrzesza prawie 11 tys. członków i ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi, firmami, stowarzyszeniami i osobami prywatnymi, aby zapewnić rolnikom i hodowcom różnego rodzaju pomoc. Zebrane fundusze zostaną wykorzystane do odzyskania dotkniętych pożarami i suszą pól i pastwisk oraz sadzenia łąk w celu zatrzymania erozji gleby.

Galeria: Domowe dania typu fast food - zrób samodzielnie swoje ulubione ciepłe przekąski

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE