Motywacja do odchudzania - gdzie można ją znaleźć?

2018-01-02 13:51

Odpowiednia motywacja jest niezbędna, aby wygrać walkę z otyłością. Gdzie jej szukać? Podpowiada Robert Gaca, ekspert do spraw leczenia otyłości, który w ciągu 13 lat pomógł schudnąć tysiącom Polaków. Sprawdź, jakie są jego rady i gdzie szukać motywacji, aby wygrać walkę z chorobą i nadwagą.

Motywacja do odchudzania - gdzie ją znaleźć?
Autor: materiały prasowe Odchudzanie

Jak wiele osób w Polsce zmaga się z otyłością?

Ponad 62% mężczyzn i 46% kobiet cierpi na nadwagę lub otyłość. Z nadmierną ilością kilogramów zmagają się również dzieci w wieku szkolnym - 22,3%. Te alarmujące dane pokazują jak bardzo ta choroba cywilizacyjna zawładnęła naszym społeczeństwem. Robert Gaca pytany o to, czego najbardziej brakuje ludziom w walce z chorobą, odpowiada - Wiedzy i motywacji - a następnie dodaje - Bez silnej, codziennej motywacji podczas każdego etapu procesu odchudzania, trudno osiągnąć i utrzymać efekty.

Gdzie szukać motywacji?

Filmy motywacyjne - poniżej zamieszczamy link do nagrać Roberta Gacy;https://www.youtube.com/watch?v=_iZpNHgDc2c)

Terminarz „Rytm Zdrowego Życia”;

Książka motywacyjna „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji”;

Kontakt z innymi osobami, które przeszły podobną drogę do celu;

Sztuka motywacji

Jak donoszą badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, głównym motorem napędowym do rozpoczęcia procesu odchudzania jest złe samopoczucie osób cierpiących na otyłość, które wpływa na ich niską samoocenę i pogorszenie relacji z otoczeniem, co skutkuje uczuciem dyskomfortu. Aby odchudzanie przynosiło zamierzone efekty, niezbędna jest nieustanna motywacja, która pomoże pokonać wszelkie przeszkody, czyhające na drodze do zmiany sylwetki, a w konsekwencji całego życia.

Oto kilka cytatów Roberta Gacy, które powinny skłonić wszystkich zainteresowanych do pochylenia się nad publikacjami eksperta do spraw walki z otyłością:

"Ci, którym się udało, a jest ich naprawdę wielu – są dowodem na to, że walka z chorobą, kilogramami, z własnymi słabościami, uzależnieniem od jedzenia, jest warta zachodu."

Twoje marzenie jest warte tyle, ile dla niego poświęcisz. Za najlepsze rzeczy płaci się zaangażowaniem, każdego dnia (...).

Pierwszy krok jest ważny (...). Prawdziwe wyzwanie to walka, którą musisz stoczyć, kiedy wydaje Ci się, że już nic nie można zrobić.

Źródło: mat. prasowe