Monika Olejnik mówi: Nie! Oto idealny makaron według dziennikarki

2019-08-19 11:49

Monika Olejnik mówi stanowcze „Nie!”, ale tylko rozgotowanym makaronom. Znana dziennikarka jest rozkochana w kuchni włoskiej, która słynie z wybornych makaronów. Podczas tegorocznych wakacji rozkoszowała się przysmakami kuchni liguryjskiej. Jednym z nich są świderki z pesto i fasolką szparagową. 

Monika Olejnik mówi: Nie! Oto przepis na ideał wg znanej dziennikarki
Autor: AKPA Monika Olejnik nie ukrywa, że kocha kuchnię włoską, a szczególnie makarony

Monika Olejnik, gwiazda TVN, jeszcze niedawno wypoczywała we Włoszech, zajadając się wybornymi makaronami. Jak sama przyznaje na Instagramie, dobry makaron nie może być rozgotowany, zawsze al dente, jak mawiają Włosi, czyli półtwardy, taki na ząb. Makaron w ten sposób ugotowany, zazwyczaj wystarczy gotować go około 1 minuty krócej niż wskazówki na opakowaniu. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi makaron lepiej wchłania sos, nabierając smaku. 

Dlatego znana dziennikarka bojkotuje rozgotowane makarony. Jednocześnie poleca świetny przepis na świderki ze świeżym pesto i fasolką szparagową. Dodatek ziemniaków wzbogaca ten przepis o skrobia. Dzięki czemu to wyborne danie dla aktywnych fizycznie, dostarczające lekkostrawnych cukrów wolno uwalniających się do krwiobiegu oraz mnóstwo witamin, mikroelementów i antyoksydantów niezbędnych w diecie każdego człowieka. 

Sezon na zieloną fasolkę szparagową trwa, warto skosztować włoskich przysmaków zachwalanych przez Monikę Olejnik. Pamiętajcie przestrogę znanej dziennikarki: nie wolno rozgotować makaronu!

Zobacz przepis Giuseppe i spróbuj samodzielnie przygotować to wyborne danie: Makaron z pesto, fasolką szparagową i ziemniakami

Makaron! Co warto o nim widzieć? Jak dobrać makaron do potrawy? Jak obliczyć porcję makaronu?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE