„Makłowicz w drodze” - nowe odcinki programu w Food Network!

2019-09-27 12:15

Roberta Makłowicza nikomu nie trzeba przedstawiać! Niekwestionowany autorytet kulinarny odkrywa w swoim programie ciekawe miejsca, ich historię i fenomenalną kuchnię. Czym zaskoczy nas jesienią? Nowe odcinki programu „Makłowicz w drodze” tylko w Food Network od niedzieli 29 września!

Makłowicz w drodze, nowe odcinki
Autor: Agnieszka Makłowicz Robert Makłowicz w nowym sezonie odkrywa przysmaki Lwowa

Pierwszym punktem na mapie słynnego dziennikarza będzie Lwów! Robert Makłowicz odnajdzie wspaniałe atrakcje turystyczne i kulinarne już w samym centrum tego miasta! Działająca w ratuszu kawiarnia Grand Cafe Leopolis jest godna polecenia, bar nalewkowy Pijana Wiśnia budzi pozytywne skojarzenia z lizbońską ginjinhą, a historyczne kamienice przypominają o dawnych czasach. Jakie smaki królują w tej części Ukrainy? Wielokulturowa lwowska kuchnia oferuje m.in. wieprzowe żeberka, wareniki z ziemniakami, lemburgery, świeże owoce morza i ormiański chłodnik tanow, który Robert Makłowicz przyrządzi osobiście.

To nie wszystko! W kolejnych odcinkach zobaczymy też między innymi Brody, niegdyś najważniejsze żydowskie miasto Galicji i miejsce narodzin pisarza Josepha Rotha. Prosto z Ukrainy przeniesiemy się do Kazachstanu. Słynny dziennikarz zabierze widzów do futurystycznej stolicy tego kraju, a także pokaże życie koczowników na stepie.

PREMIERA: FOOD NETWORK, NIEDZIELA, 29 WRZEŚNIA, GODZ. 10:45