Ceny zielonego groszku w puszce. Wyniki śledztwa Katarzyny Bosackiej zaskakują

2023-03-14 16:30

Katarzyna Bosacka jest dziennikarką, która udowadnia, że można jeść smacznie i zdrowo. Teraz pokazuje, jak kupować mądrze i nie przepłacać. Tym razem sprawdziła zielony groszek konserwowy. Oto co wykazała jej wnikliwa analiza.

ceny zielonego groszku
Autor: Shutterstock Ile kosztuje zielony groszek? Katarzyna Bosacka sprawdziła ceny.

Katarzyna Bosacka postawiła pytanie – jaka jest różnica w cenie groszku w puszkach o różnych gramaturach, patrząc tylko i wyłącznie na cenę za 1 kg produktu? Okazuje się, że jest kolosalna.

Ekspertka od zdrowego odżywania sprawdziła groszek w puszce jednego producenta. Wydawać by się mogło, że ceny będą podobne. Jak się okazuje, jest zupełnie inaczej.

Bosacka przeanalizowała ceny zielonego groszku w puszce o pojemnościach 400 g, 200 g, 160 g i 150 g. Sprawdziła, która opcja pod względem ceny będzie najkorzystniejsza dla konsumentów.

Jeden kilogram zielonego groszku konserwowego w opakowaniu o największej pojemności to wydatek na poziomie 13 zł. Za dwa razy mniejszą puszkę cena za kilogram jest wyższa o prawie 5 zł, czyli kilogram kosztuje 17,70 zł. Zielony groszek dla dzieci to jeszcze wyższy koszt. Kilogram kosztuje 28,50 zł. Jednorazowe opakowanie groszku dla singla czy piknikowe jest liderem zestawienia. Cena wynosi 33 zł za kilogram.

Katarzyna Bosacka podkreśla, że oszczędne zakupy polegają na zwracaniu uwagi na cenę za 1 kilogram lub 1 litr produktu. Cen jednostkowych nie ma co porównywać. Trzeba także pamiętać, że zazwyczaj większe opakowania są tańsze. Jednak kiedy w planach nie ma zjedzenia dużego opakowania w całości i możliwe jest, że produkt wyląduje w koszu z odpadkami bio, należy wybrać mniejsze i niestety droższe.

Jak robić zakupy i co kupować?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE