Anna Powierza znalazła sposób na wieczną młodość! Co jeść, aby zatrzymać czas?

2019-08-06 11:13

Anna Powierza to aktorka znana przede wszystkim z serialu Klan, gdzie gra Czesię. Celebrytka aktywnie działa również w mediach społecznościowych. Na jej instagramowym profilu można na bieżąco śledzić, co dzieje się w jej życiu i karierze. Aktorka postanowiła radykalnie zmienić styl życia, aby naturalnie zadbać o swoje zdrowie i urodę.

Anna Powierza i jej recepta na młodość
Autor: Shutterstock Anna Powierza znalazła swój sposób na zachowanie młodości.

Anna Powierza nie wierzy w botoks

Anna Powierza na swoim profilu na instagramie przyznała, że próbowała niektórych zabiegów medycyny estetycznej, aby poprawić swój wygląd i odmłodzić skórę. Z efektów nie była jednak specjalnie zadowolona. Przyznała też, że obserwuje koleżanki po fachu, które od lat stosują chirurgiczne metody poprawiania urody i utwierdza się tylko w przekonaniu, że sama chce się starzeć inaczej. Ładniej, naturalniej, zdrowo. Dlatego postanowiła zgłębić wiedzę, na temat naturalnych metod utrzymywania skóry w dobrej kondycji. TAk odkryła polifenole, o których wkrótce ma wydać książkę.

Anna Powierza stawia na naturalne metody

Zgłębiając wiedze na temat procesów starzenia się organizmu do przygotowywanej właśnie książki Anna Powierza odkryła, ze są znacznie lepsze sposoby na zdrowy i młody wygląd niż inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Jej receptą na wieczną młodość okazały się polifenole. To związki. które neutralizują w naszym organizmie wolne rodniki - czyli atomy tleniu nie mające swojej pary. Wolne rodniki są groźne, gdyż poszukując drugiego elektronu, odbierają go innym atomom, przyspieszając w ten sposób procesy starzenia. Polifenole zaś to sprzymierzeńcy organizmu w walce z wolnymi rodnikami i starzeniem.

Fitoskładniki - czym są, jakie jest ich znaczenie?

Polifenole dla wiecznej młodości

Anna Powierza postanowiła zaprząc polifenole do walki z procesami starzenia. Używa ich zewnętrznie - używając kosmetyków z ekstraktami roślinnymi zawierającymi spore dawki polifenoli. Ale te super substancje można również dostarczać organizmowi wraz z właściwie skomponowanymi posiłkami, zawierającymi produkty w nie bogate.

Truskawkowy napój antyoksydacyjny

Gdzie szukać polifenoli?

Kopalnią polifenoli są przede wszystkim warzywa i owoce, a zwłaszcza ich skórki. Dlatego dieta bogata w świeże produkty roślinne to najlepszy sposób na powstrzymanie procesów starzenia się organizmu. Warto pamiętać że polifenole to duża grupa różnych substancji, które występują w warzywach i owocach w zróżnicowanych ilościach, więc i dieta młodości powinna być zróżnicowana.

Ale warzywa i owoce to niejedyne źródła polifenoli - znajdziemy je również między innymi w orzechach, czekoladzie oraz kawie i herbacie.

Jak parzyć herbatę, aby wydobyć z niej pobudzające i orzeźwiające właściwości?

 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE