Przeziębienie - zanim sięgniesz po leki, wypróbuj naturalne metody!

2016-08-12 13:35

Domowe sposoby na przeziębienie często są o wiele skuteczniejsze niż popularne preparaty z apteki. Wiedza na temat dobroczynnego działania rosołu, szałwii czy cebuli jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Oto kilka prostych metod na radzenie sobie z infekcją.

Przeziębienie. Nim sięgniesz po leki wypróbuj naturalne metody!
Autor: pixabay.com Domowe sposoby na walkę z przeziębieniem. Lecznicze właściwości miodu, cytryny, imbiru i herbaty.

Spis treści

  1. Rosół z kury i gorąca kąpiel - sposoby na rozgrzanie organizmu
  2. Cebula, czosnek i imbir
  3. Woda z solą, szałwia - sposoby na bolące gardło

Rosół z kury i gorąca kąpiel - sposoby na rozgrzanie organizmu

Jeżeli prosto z zimna wskoczmy do wanny pełnej gorącej wody, to podniesiemy w ten sposób temperaturę ciała, co zapobiegnie namnażaniu się wirusów. Dobrze jest też porządnie wymoczyć nogi w gorącej wodzie.

Jeśli to nie pomoże, zróbmy rosół z kury. Długo trzyma on ciepło i równie długo paruje, co również pomoże nam się rozgrzać. Jednak, aby rosół był skuteczny - kura musi być "prosto ze wsi", a nie z hipermarketu, a rosół długo gotowany.

Cebula, czosnek i imbir

Syrop z cebuli zawiera mnóstwo witamin i pożytecznych substancji, które szybko zwalczają objawy przeziębienia. Podobne działanie ma herbata z imbiru. Warto pić ją słodzoną miodem, który również zawiera wiele wartościowych związków. Prawdziwym postrachem bakterii jest też czosnek. Wystarczy rozgnieść kilka ząbków i zalać gorącym mlekiem. Taki wywar warto pić przed zaśnięciem.

Woda z solą, szałwia - sposoby na bolące gardło

Bolące gardło dobrze jest kilka razy dziennie wypłukać. Wystarczy użyć do tego zwykłej wody z solą (łyżeczka soli na szklankę ciepłej wody). Skutecznym remedium na ból gardła jest także herbata z szałwii. Można ją pić albo płukać nią gardło.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE