Osad na szklankach - jak myć szklanki, żeby nie było na nich osadu ani smug?

2022-01-12 11:42

Smugi i osad na szklankach mogą być nie tylko nieestetyczne, ale również niezwykle denerwujące. Jeśli chcesz usunąć je ze szklanek, to są na to sprawdzone sposoby. Przydadzą się soda, ocet, a nawet pasta do zębów. Z naszymi radami szklanki będą lśniły. Zapomnij natomiast o szorstkich drapakach - one tylko porysują powierzchnię szkła i efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Osad na szklankach
Autor: Shutterstock Osad na szklankach po kawie czy herbacie, a czasem po wodzie, która jest bogata w wapń, bywa trudny do usunięcia. Czym myć szklanki, by nie miały osadu, zacieków i smug?

Spis treści

  1. Osad i smugi na szklankach: ocet
  2. Osad i smugi na szklankach: sok cytrynowy
  3. Osad i smugi na szklankach: pasta do zębów

Osad i smugi na szklankach po kawie lub herbacie niekiedy bardzo trudno usunąć zwykłym płynem do mycia naczyń. W walce z takimi zanieczyszczeniami nie pomaga nawet dobra gąbka do szorowania. W takiej sytuacji trzeba poszukać innej metody. Jak myć szklanki, żeby nie było na nich osadu?

Osad i smugi na szklankach: ocet

Niezawodny w czyszczeniu takich brudów jest ocet. Można nim po prostu umyć naczynia lub zrobić roztwór w gorącej wodzie i zalać nim zabrudzone szklanki lub kubki. Oczywiście po takim zabiegu należy dokładnie wypłukać szklanki i umyć je płynem do naczyń.

Osad i smugi na szklankach: sok cytrynowy

Osad można usunąć także za pomocą soku cytrynowego. Jeśli zabrudzenia są niewielkie, to wystarczy przetrzeć brzegi naczynia plastrem cytryny. Czynność należy kilka razy powtórzyć. Oczywiście po wszystkim naczynia trzeba umyć płynem i dokładnie wypłukać.

Osad i smugi na szklankach: pasta do zębów

Do walki z osadem przyda się też pasta do zębów. Trzeba nałożyć ją na szczotkę lub ostrzejszą gąbkę i dokładnie wyszorować naczynie. Czynność powtórzyć i na koniec dokładnie szklanki wypłukać w ciepłej, a następnie zimnej wodzie.

Jak ozdobić szklanki ogrodowe