Miód wielokwiatowy – jakie ma właściwości?

2016-09-08 11:42

Miód wielokwiatowy to najsmaczniejszy ze wszystkich gatunków miodów. Nie brakuje mu również cennych wartości odżywczych. Sprawdź, jakie są jego zalety.

miod-wielokwiatowy-jakie-ma-wlasciwosci.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Miód wielokwiatowy jest cennym źródłem magnezu i potasu.

Spis treści

  1. Dodaje energii i wzmacnia organizm
  2. Jakie własności ma miód wielokwiatowy?
  3. Miód wielokwiatowy - cenny dla zawałowców 

Dodaje energii i wzmacnia organizm

Każda pani domu wie, że nieocenione są właściwości zdrowotne miodu wielokwiatowego. Jak żaden inny miód dodaje energii i wzmacnia organizm. Działa rozgrzewająco przy przeziębieniach i grypie, a łagodząco na podrażnioną błonę śluzową gardła.

Jakie własności ma miód wielokwiatowy?

Co prawda miód wielokwiatowy jest wysokokaloryczny, ale za to nie powoduje problemów z trawieniem. Nawet pomaga w schorzeniach żołądkowo jelitowych. Ma również zbawienny wpływ na naszą psychikę. Łagodzi stany rozdrażnienia, tonuje nerwicę i depresję, a przede wszystkim uspokaja. Jego regularne stosowanie zaleca się alergikom i astmatykom, a także osobom, które dręczy katar sienny.

Miód wielokwiatowy - cenny dla zawałowców 

Unikać miodu wielokwiatowego nie powinni także zawałowcy oraz osoby cierpiące na miażdżycę. Dzięki potasowi i magnezowi miód ten tylko przysłuży się ich zdrowiu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE