Kiełki ze słoika - prosty i tani sposób na zdrowe i pyszne kiełki!

2021-03-02 8:12

Kiełki ze słoika to prosty sposób na uzyskanie przepysznego i zdrowego dodatku do sałat i kanapek. Kiełki przygotowane w ten sposób nie wymagają kiełkownicy, są o wiele tańsze niż gotowe z pudełka, a także nie zawierają żadnych niepożądanych substancji.

Kiełki ze słoika - prosty i tani sposób na zdrowe i pyszne kiełki!
Autor: Shutterstock Kiełki ze słoika możesz przygotowywać sobie w dowolnych porcjach, czekasz na nie 4-5 dni. Jeśli bardzo lubisz kiełki, co drugi dzień możesz sobie przygotowywać nową porcję.

Kiełki możemy przygotować z gotowych mieszanek dostępnych w supermarketach albo po prostu z nasion, np. rzodkiewki czy rzeżuchy.

jedno małe opakowanie (20 g) mieszanki ziaren na kiełki

słoik, np. po majonezie

płat gazy wielkości odpowiedniej do zamknięcia słoika

Pierwszego dnia rano namoczyć nasionka w wodzie. Wieczorem (powinny być już widoczne pęknięcia na nasionkach i pierwsze oznaki kiełkowania) wylać je na sitko, przepłukać chwilę czystą wodą i wrzucić do słoika.

Słoik zamknąć płatem gazy, ewentualnie podwójnie złożonej, przymocować ją gumką. Słoik ustawić w odpowiedniej miseczce do góry dnem, pod kątem.

Kolejnego dnia przepłukać kiełki rano i wieczorem nie zdejmując gazy ze słoika. Wodę wlewać i wylewać przez gazę. Słoik znowu odstawić do góry dnem, pod skosem. Przepłukiwanie powtarzamy minimum rano i wieczorem, przez kolejne 2-3 dni, aż do uzyskania pełnego słoika kiełków.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE