Jakiego grilla kupić? Jak wybrać grilla?

2016-09-20 15:32

Grill - kulisty, prostokątny, wiszący, stacjonarny, na kółkach, na gaz lub na węgiel, a nawet na lata lub jednorazowy. Rodzajów grilla jest wiele. Wybór właściwego zależy od potrzeb i oczekiwać właścicieli. Podpowiadamy, jak wybierać grilla.

 Jakiego grilla kupić? Jak wybrać grilla?
Autor: pixabay.com Jeśli nie lubisz przydymionych potraw i nie znosisz samego procesu rozpalania grilla, to pomyśl nad grillem gazowym lub elektrycznym.

Jak wybrać grilla?

Na piknikach w niewielkim gronie doskonale sprawdzają się grille jednorazowe. Są wyjątkowo lekkie i zajmują bardzo mało miejsca. W większości przypadków przypominają one swym wyglądem aluminiowe, rynnowe tacki.

Na działce lub w przydomowym ogródku warto mieć grill przenośny, na kółkach. Można wybrać model prosty – tradycyjny lub atrakcyjniejszy, np. z zamontowanym z boku stolikiem czy półeczką. Warto zdecydować się na grill z pokrywą lub kociołek. Dobrym wyborem będzie także grill wiszący, zamontowany na łańcuchach i stelażu.

Grill dzieli się również pod względem paliwa. Jeśli nie lubisz przydymionych potraw i nie znosisz samego procesu rozpalania grilla, to pomyśl nad grillem gazowym lub elektrycznym.

Wybór grilla zależy też od zasobności portfela jego właściciela. Najtańsze są grille jednorazowe i te najprostsze. Taki model można kupić nawet za 19 zł. Droższe są grille przenośne (z pokrywami i bez). Koszt nie powinien przekroczyć 100 zł, choć są modele za prawie 1 tys. zł Największym wydatkiem będzie profesjonalny grill gazowy. Na taki model potrzeba ponad 1 tys. zł.