Jakie są typy wegetarianizmu?

2016-08-09 15:48

Istnieje wiele typów wegetarianizmu. Najprostszym założeniem tej diety jest rezygnacja z mięsa. Niektórzy wegetarianie jedzą jednak wyłącznie owoce, inni tylko surowe warzywa i owoce, a jeszcze inni nie wzbraniają się przed białkiem z mleka i jaj. Sprawdź, jakie są odmiany wegetarianizmu.

Jakie są typy wegetarianizmu?
Autor: pixabay.com Owoce i warzywa są główną częścią diety wegetarian.

Typy wegetarianizmu

Najczęściej wyróżnia się sześć typów wegetarianizmu, które różnią się od siebie zawartością poszczególnych produktów w diecie:

Laktoowowegetarianizm - ten typ jest najbardziej popularny. W tej wersji rezygnuje się z jedzenie mięsa, ale w diecie dopuszcza się produkty zwierzęcego pochodzenia, takie jak jajka, sery, czy miód.

Laktowegetarianizm - wciąż dopuszcza się w diecie nabiał i mleko, jednak rezygnuje się z jajek.

Owowegetarianizm - w tym wariancie z kolei rezygnuje się z mleka i nabiału, za to dopuszcza się jedzenie jajek.

Weganizm - w tej wersji całkowicie rezygnuje się z jakichkolwiek produktów pochodzenia zwierzęcego np. jajek, mleka czy miodu.

Witarianizm - oznacza rezygnację z gotowanych posiłków. Dopuszcza się jedynie jedzenie tylko świeżych warzyw i owoców.

Frutarianizm - rezygnacja nie tylko z mięsa i produktów zwierzęcych, ale nawet warzyw i owoców pochodzących z upraw. Frutarianie żywią się tylko warzywami i owocami, które same spadną z drzew czy gałęzi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE