Jakie są najgorsze nawyki żywieniowe?

2011-08-01 12:59

Jak jeść, aby odżywiać się zdrowo? Czego lepiej unikać? Najgorsze nawyki żywieniowe ludzi to pierwszy stopień do otyłości. Oto lista najgorszych praktyk.

fast_food.jpg
Autor: pixabay.com Jedzenie dań typu fast food skutkuje bardzo często niekontrolowanym przyrostem wagi. Nie są to na dodatek posiłki pełnowartościowe - dużo w nich węglowodanów i tłuszczu, a mało białka i witamin.

Co robimy źle, czyli najgorsze nawyki żywieniowe:

Podjadanie - aby zdrowo się odżywiać powinniśmy starać się utrzymać dyscyplinę w spożywaniu posiłków. Podjadanie między posiłkami i podjadanie już po kolacji - to najczęściej popełniany grzech żywieniowy. Ten nawyk może prowadzić do otyłości i nagłych skoków cukru we krwi, ponieważ często między obiadem i kolacją podjadamy słodycze, pijemy słodkie napoje gazowane.

Jedzenie późnym wieczorem - powinno się trzymać ustalonych godzin spożywania posiłków. Jeżeli nie możemy powstrzymać głodu wieczorem i sięgamy po tłuste potrawy, słodycze lub czipsy - to jeden z naszych najcięższych grzechów żywieniowych. Zasypianie z pełnym żołądkiem powoduje odkładanie się zbędnych kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Ostatni posiłek powinno się jeść trzy godziny przed snem.

Fast food - jedzenie na szybko i tego, co akurat serwuje przydrożny bar. To nie tylko nawyk młodych ludzi. Coraz więcej dorosłych daje się skusić na jedzenie typu fast food. Jest to niezdrowe przyzwyczajenie, hamburgery, hot-dogi - to często smażone na głębokim tłuszczu mięso, którego powinniśmy unikać.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE