Jak wyhodować cytrynę z pestki?

2016-08-12 16:29

Uprawa cytryny w domu nie należy do trudnych. Własne drzewko cytrynowe można wyhodować z pestki. Jak to zrobić?

jak-wyhodowac-cytryne-z-pestki.jpg
Autor: pixabay.com Drzewo cytrynowe nie tylko dostarcza smacznych owoców, ale również pięknie wygląda.

Do uprawy cytryny potrzebne będą pestki dojrzałych owoców. Najlepiej jest wykorzystać wiele pestek, które po wykiełkowaniu stworzą niedużą kępę. Z jednej pestki również uzyskamy roślinę, jednak młode drzewka cytrynowe najlepiej prezentują się, gdy rośnie ich wiele obok siebie.

Pestki cytryny należy namoczyć przez 24 godziny, a następnie oczyścić z otaczającej je białej błony. Tak przygotowane nasiona należy umieścić w ziemi. Można do tego wykorzystać uniwersalną ziemię ogrodową. Drzewka cytrynowe lubią ciepłe i słoneczne stanowiska. Ze względu na to, że źle znoszą przesuwanie doniczki, najlepiej od razu postawić je w miejscu docelowym. Cytryny wymagają dość dużej wilgotności powietrza, którą można osiągnąć regularnym zraszaniem rośliny.

Warto wiedzieć, że o ile nie posiadamy profesjonalnej szklarni, nasza cytryna z pestki będzie owocować dopiero po kilku – kilkunastu latach wzrostu. Osoby niecierpliwe powinny raczej zdecydować się na kupno dojrzałego drzewka, które aby wydawać kolejne owoce, również powinno mieć zapewnione warunki zbliżone do naturalnego środowiska występowania.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE