Jak wyczyścić płytę indukcyjną po kipiącym mleku?

2016-09-29 12:10

Brunatne zacieki po kipiącym mleku na płycie indukcyjnej nie są najłatwiejsze do wyczyszczenia, ale przy odrobinie chęci można to zrobić szybko i sprawnie. Wystarczy, że w porę i we właściwy sposób zajmiesz się nimi.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną po kipiącym mleku?
Autor: Shutterstock Plamy z przypalonego mleka, które wykipiało, są trudne do wyczyszczenia - zwłaszcza z płyt indukcyjnych, które łatwo zarysować

Spis treści

  1. Czym czyścić płytę indukcyjną?
  2. Jakimi środkami wyczyścić zacieki po kipiącym mleku?

Do walki z zaciekami po mleku, które wykipiało na płytę indukcyjną, potrzebujesz: miękkiej gąbki, delikatnego ręcznika kuchennego, specjalnej skrobaczki. Pomocny będzie też zwykły płyn do naczyń i ocet.

Czym czyścić płytę indukcyjną?

Możesz zaopatrzyć się w skrobaczkę do płyty indukcyjnej. To niewielki, ale przydatny przyrząd . Przed ponownym użyciem płyty indukcyjnej dokładnie ją wyczyść. Nie szoruj płyty żadnym drapakiem, a nawet ostrą gąbką. W ten sposób możesz tylko uszkodzić powierzchnię płyty indukcyjnej. Najlepiej do tego celu użyć bardzo delikatną, miękką gąbkę.

Jakimi środkami wyczyścić zacieki po kipiącym mleku?

Do walki z plamami po mleku na płycie indukcyjnej przyda się dobry środek czyszczący. Do delikatnych powierzchni nie używaj wybielających i gęstych mleczek. Z powodzeniem możesz użyć płynu do naczyń. Wlej środek na zwilżoną gąbkę i wyczyść płytę. Na koniec możesz ją przetrzeć również delikatnym ręcznikiem papierowym.

Oczywiście do usunięcia zacieków po kipiącym mleku na płycie indukcyjnej można zastosować ocet. Wystarczy rozcieńczyć go w ciepłej wodzie i delikatnie rozprowadzić po plamach. Po chwili należy płytę wyczyścić delikatną gąbką i osuszyć miękkim ręcznikiem papierowym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE