Czy maliny służą zdrowiu?

2016-11-14 14:01
czy-maliny-sluza-zdrowiu.jpg
Autor: pixabay.com Maliny - jakie mają walory zdrowotne?

Maliny są wartościowe w każdej postaci - świeże, suszone i mrożone. To najsmaczniejszy lek na przeziębienie i najmniej kaloryczny deser w jednym. Sprawdź, w jaki sposób maliny wspomagają zdrowie.

Maliny - właściwości zdrowotne

Zajadając się malinami dostarczasz sobie witamin C, E, B1, B2, B6 i K , wzmacniasz układ odpornościowy i zaopatrujesz się w  potas, magnez, wapń, fosfor i żelazo.

Zawarty w tych owocach kwas elagowy zapobiega rozwojowi raka wątroby, przełyku i płuc. Maliny są też naturalnym lekarstwem na jesienne infekcje. Zawarte w nich olejki eteryczne i salicylany działają jak aspiryna - napotnie, rozgrzewająco, przeciwzapalnie. Pomagają też obniżyć gorączkę oraz mają łagodne działanie przeciwbólowe.

Warto wiedzieć, że owoce te są również sojusznikiem fantastycznej formy i urody. Nawet te najsłodsze można jeść bez obawy, że się przytyje. 100 g malin to tylko 47 kcal i mnóstwo błonnika, usprawniającego przemianę materii.

Świeże maliny: jak je przechowywać i myć?

Jak zrobić dobre maliny w słoiku?

 Jak zamrozić maliny na zimę?

Właściwości malin

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE