Brzydki zapach z termosu: jak się go pozbyć?

2016-09-29 11:39

Gorąca kawa czy herbata z termosu w chłodny dzień to prawdziwa przyjemność. Co jednak zrobić, gdy termos po otwarciu brzydko pachnie? Jak usunąć nieświeży zapach z termosu? Sprawdź, jak wymyć termos, by był jak nowy i nie wydzielał przykrego zapachu.

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?
Autor: pixabay.com Termos może przesiąknąć zapachem przetrzymywanych w nich napoi czy posiłków. Podpowiadamy, jak się go pozbyć

Termos to znakomity wynalazek. Dzięki niemu możemy na piknik czy dłuższą podróż samochodem zabrać ulubioną kawę, herbatę lub kompot i przez wiele godzin napoje te pozostaną gorące (albo zimne). Niestety długie używanie termosu i niedokładne bądź zbyt późne mycie sprawiają, że z czasem termos zaczyna nieświeżo pachnieć. Nie pomaga wtedy mycie z dodatkiem chemicznych płynów do mycia, nawet wielokrotne. Nasz ulubiony termos po prostu śmierdzi. Co robić w takiej sytuacji? Wyrzucić i kupić następny? Z całą pewnością nie. Są sposoby na to, by pozbyć się nieświeżego zapachu z termosu.

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Żeby usunąć przykry zapach z termosu, musimy najpierw dokładnie umyć go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie wlewamy do środka gorącą wodę, wsypujemy łyżeczką sody oczyszczonej i pozostawiamy na kilka godzin (najlepiej pozostawić termos z sodą na całą noc). Po tym czasie termos dokładnie płuczemy i pozostawiamy otwarty. Świeży zapach dłużej się utrzyma, gdy do środka wrzucimy 2 kostki cukru.

Innym sposobem jest zalanie termosu na noc gorącą wodą z dodatkiem soku z cytryny lub octu. Po tym zabiegu termos należy umyć i dokładnie wysuszyć.