Tego nie zjesz w USA! Zobacz zaskakującą listę produktów zakazanych w Stanach Zjednoczonych!

2022-01-19 9:01

Ulubiona przekąska brudzi, albo śmierdzi? Nie zjesz jej w Stanach Zjednoczonych. W każdym kraju istnieje lista zakazanych produktów spożywczych. Najczęściej zabronione są produkty zagrażające zdrowiu lub nieetycznie pozyskiwane. W Stanach Zjednoczonych ograniczenia spożywcze bywają zaskakujące. Zobacz, czego nie wolno jeść w USA!

Tego nie zjesz w USA! Zobacz zaskakującą listę produktów zakazanych w Stanach Zjednoczonych!
Autor: Shutterstock.com Tego nie zjesz w USA! Zobacz zaskakującą listę produktów zakazanych w Stanach Zjednoczonych!
Jak zrobić NALEŚNIKI idealne?

Na straży zdrowia i życia Amerykanów stoi FDA - Agencja Żywności i Leków. To właśnie między innymi ta agencja rządowa tworzy listę produktów, których spożycie jest zakazane na terenie Stantów Zjednoczonych. Wykaz obejmuje surowce roślinne, zwierzęce oraz przetworzone jedzenie potencjalnie wywołujące zatrucia. Do tej listy dopisywane są również produkty rolne i wyroby spożywcze wzbronione ze względów etycznych, gospodarczych i politycznych. Trafiają na nią na przykład towary z państw objętych embargo. 

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę 20 zaskakujących produktów, których nie uświadczysz w Stanach Zjednoczonych. Nie wolno ich importować, wytwarzać, przyrządzać, ani jeść. Są wśród nich mięso zwierząt zagrożonych wyginięciem, ekscentryczne przysmaki i kultowe przekąski. Padniesz z wrażenia!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE