Quiz. Jedzenie w przysłowiach ukryte - uzupełnij brakujące słowa i zgarnij komplet punktów!

2021-10-25 10:37 Anna Szubińska
Przysłowia
Autor: Shutterstock

Przysłowia mówią wiele o naszych zwyczajach, problemach i życiu. Wiele z nich pokazuje nasz stosunek do jedzenia, picia i ucztowania. W 21 przysłowiach ukryliśmy słowa związane z jedzeniem oraz kulinariami i zapraszamy do ich uzupełnienia. Czy zdobędziecie komplet punktów?

Wam również babcia w dzieciństwie powtarzała, żeby nie bawić się jedzeniem, bo to grzech? Ja słyszałam to często, bo uwielbiałam zabawy w kucharkę - dźwięk przesypywanej z garnka do garnka kaszy, dotyk ryżu, gdy zanurzyłam nim dłoń, rysowanie w rozsypanej mące - to było to. Dziś zapraszam do nieco innej kulinarnej zabawy. Odgrzebałam trochę przysłów związanych z jedzeniem. Niektóre są powszechnie znane, inne prawie już zapomniane. Z każdego usunęłam jedno słowo, proponując w jego miejsce trzy wersje. Dopasujecie odpowiednie z nich. Zapraszam do zabawy!

QUIZ. Jedzenie w przysłowiach ukryte! Uzupełnij brakujące słowa i sprawdź czy zdobędziesz komplet punktów!

Pytanie 1 z 21
I w .............. garnku jedzenie może się przypalić.
Czy umami nas mami? Co to jest umami?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE