QUIZ. Czwartek tłusty - dzień rozpusty. Prawdziwy miłośnik odpowie na wszystkie pytania, nawet na 8!

2023-02-13 10:59

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego święta łasuchów. W tłusty czwartek można do woli objadać się pączkami, faworkami, kreplami, churrosami i wszystkim tym, na co przyjdzie nam ochota. Ma być tłusto i słodko. I podobno nie pójdzie nam w boczki. A jeden pączek w tłusty czwartek to absolutne minimum. Niezależnie od tego, czy pączki konsumujesz pasjami czy też podchodzisz do sprawy ze wstrzemięźliwością zapraszamy do naszego quizu.

Dziewczyna z pączkiem
Autor: Shutterstock Co wiesz o pączkach, faworkach i innych pysznościach przygotowywanych na tłusty czwartek?

Jesteś prawdziwym znawcą? Pączki nie mają przed tobą tajemnic? Znasz je na wylot i konsumujesz namiętnie? Nie ważne skąd pochodzą, co mają w środku, a co na wierzchu? Wszystkie są Twoje! Pamiętaj, aby równoważyć je zdrowymi, niskokalorycznymi posiłkami ;). W ramach przygotowania do czwartkowego łasuchowania, polecamy quiz.

Dla prawdziwych znawców, ten quiz nie będzie miał tajemnic, choć 3 pytania są nieco trudniejsze. Z pewnością wiesz, czym jest chrust i skąd pochodzą olliebollen, a czy wiesz, kiedy nadziewa się pączki? Sprawdź!

QUIZ. Czwartek tłusty - dzień rozpusty.

Pytanie 1 z 14
Jak inaczej mówi się na faworki?
Jak zrobić najlepsze kruche faworki? Oto przepis Beszamel.pl na Tłusty Czwartek
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE