Piknik - jak zorganizować posiłek na łonie natury?

2016-10-05 15:04

W ciepłe dni warto spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. To także idealna pora na pikniki. Sprawdźcie, jak przygotować idealny piknik! Co zrobić, aby móc rozkoszować się pysznym jedzeniem na łonie natury?

Jak zorganizować idealny piknik?
Autor: pixabay.com Sprawdź, jak zorganizować piknik, aby móc w spokoju cieszyć się smakiem potraw na świeżym powietrzu.

Spis treści

  1. Piknik - wybór miejsca
  2. Piknik w lesie
  3. Piknik - wybór koca

Piknik - wybór miejsca

Zanim wyruszymy na piknik, musimy zastanowić się nad kilkoma elementami pikniku. Najważniejszą sprawą jest pogoda oraz wybór miejsca. Warto poszukać okolicy, która nie jest zbyt popularna, gdyż piknikowanie wśród rozkrzyczanych amatorów świeżego powietrza z pewnością nie należy do najmilszych. Warto także zwrócić uwagę, aby wcześniej tego miejsca nie wybrały owady – inwazja np. komarów bądź mrowisko pod kocem skutecznie zepsuje nawet najlepszy piknik.

Piknik w lesie

Jeśli piknik urządzamy w lesie, warto także zwrócić uwagę, czy teren, na którym chcemy rozłożyć koc, nie jest przypadkiem czyjąś własnością. Uchroni to nas od ewentualnych nieprzyjemności. Warto zaopatrzyć się także w środki, które zabezpieczą nas przed ukąszeniami. W tym celu sprawdzą się także antykomarowe kadzidełka czy świeczki.

Piknik - wybór koca

Nie mniej ważną sprawą jest także odpowiedni wybór koca, na którym spędzimy resztę tego pięknego dnia, podczas którego będziemy delektować się przepysznymi potrawami. Choć pogoda może dopisywać, to często ziemia jest wilgotna od deszczy z poprzedniego dnia i nasz koc, w bardzo krótkim czasie, może zamienić się w zupełnie mokry i nienadający się do siedzenia pled. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny piknikowy kocyk, którego spód pokryty jest wodoodporną powłoką. Osobom, które nie przepadają za siedzeniem na ziemi, polecamy lekkie aluminiowe leżaki.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE